Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Roma i Julian PREMIERA na VOD

powrót
Roma i Julian PREMIERA na VOD

22 stycznia 2021 r. zapraszamy na premierę VOD spektaklu Teatru Kwadrat pt. "Roma i Julian". W rolach tytułowych Hanna Śleszyńska i Paweł Wawrzecki.

„Roma i Julian”, czyli komediowy popis duetu Hanna Śleszyńska i Paweł Wawrzecki po raz pierwszy online. Tym razem cieszące się ogromną popularnością na deskach Teatru Kwadrat przedstawienie zostało zarejestrowane w warunkach studyjnych, w formie teatru telewizji, specjalnie z myślą o widzach platformy VOD. Spektakl wyreżyserował Paweł Wawrzecki, autorem tekstu jest znany z wielu komediowych produkcji Krzysztof Jaroszyński. Premiera 22 stycznia o godz. 19.00 na www.teatrkwadratonine.pl

„Roma i Julian” łączy w sobie trudny temat, jakim jest poszukiwanie własnej tożsamości z komediową lekkością właściwą dla Kwadratu. Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis sztuki. Na scenie obok znakomitych Hanny Śleszyńskiej i Pawła Wawrzeckiego, aktorzy młodego pokolenia Ilona Chojnowska i Mateusz Łapka.
Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów in vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą?
Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologii. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian - kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie…- Polecam sztukę „Roma i Julian” wszystkim tym, którzy stawiają na dobrą zabawę. – mówi Hanna Śleszyńska, grająca postać Matki. - To, co widzowie odnajdą w spektaklu, to przede wszystkim znane i sprawdzone poczucie humoru Krzysztofa Jaroszyńskiego, znakomitego satyryka, autora scenariuszy do wielu komediowych seriali, takich jak „Daleko od noszy”, „Graczykowie” czy „Buła i spóła”.

Tytuł spektaklu „Roma i Julian” w przewrotny sposób nawiązuje do klasyki dramatu „Romeo i Julia” – To oko puszczone do publiczności, bo w tym spektaklu wszystko jest niejednoznaczne i wielowymiarowe – wyjaśnia Śleszyńska - Mówimy o niełatwych relacjach zaborczej matki z synem, o skomplikowanych rodzinnych perypetiach, o poszukiwaniu własnej tożsamości, a wszystko to opakowane jest w inteligentny humor, który jednocześnie bawi i daje do myślenia. Oglądając „Romę i Juliana” możemy dowiedzieć się czegoś ważnego o sobie nawzajem.

Warto podkreślić, że scenariusz „Romy i Juliana” powstał z myślą o duecie Hanna Śleszyńska i Paweł Wawrzecki - Krzysztof ma niesamowite ucho na specyficzny język aktorów i potrafi bezbłędnie to wykorzystać w swoich tekstach. Skroił tę sztukę pod naszą energię aktorską – zdradza Hanna Śleszyńska.

Tuż po premierze spektaklu w Teatrze Kwadrat Mariusz Cieślik na łamach dziennika Rzeczpospolita napisał - „Roma i Julian” to klasyczna komedia oparta na, starym jak ten gatunek, qui pro quo. W tym przypadku wszystko działa bezbłędnie, w czym bardzo pomagają precyzyjne i piekielnie śmieszne dialogi Krzysztofa Jaroszyńskiego. […] Historia, mimo że zabawna, dotyczy kwestii bardzo poważnej: zmiany płci.[…] W zasadzie, choć to komedia, przede wszystkim współczujemy dwóm transseksualnym bohaterom. Rozumiemy też, że ich bliscy mają bardzo poważny problem. A jednocześnie rzecz jest nieodparcie śmieszna. […] A to, co pod względem aktorskim robi Hanna Śleszyńska, to prawdziwe mistrzostwo.

Szczegóły:
„Roma i Julian”
PREMIERA ONLINE
22 stycznia o godz. 19.00

Cena biletu 29 zł (w tym 23% VAT)
Transmisja na stronie www.teatrkwadratonline.pl

Projekt realizowany przy wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi