Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Romeo i Julia - Balet w kinie

patronat TerazTeraz
powrót
Romeo i Julia - Balet w kinie

9 września 2018 r. w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć inscenizację „Romeo i Julia” w ramach letnich powtórek z Teatru Bolszoj, będącą ukoronowaniem stylu romantycznego w balecie, tytułem uwielbianym przez baletomanów na całym świecie.

Wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Shakespeare’a. W cyklu transmisji z Teatru Bolszoj podziwialiśmy już wersję Jurija Grigorowicza, teraz czas na nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, byłego dyrektora baletu Bolszoj w latach 2004-2008, obecnie choreografa – rezydenta American Ballet Theatre. Ratmański powraca do Moskwy, by przygotować balet dla zespołu Teatru Bolszoj. Swoją inscenizację Romea i Julii zrealizował najpierw w 2011 roku w Toronto z National Ballet of Canada, teraz przystosował ją dla moskiewskiego zespołu. W ujęciu Ratmańskiego sztuka Szekspira to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości i parze najsłynniejszych kochanków, którą genialnie w warstwie muzycznej oddał Siergiej Prokofiew.
Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

9 września 2018 | niedziela | 18:00 | Retransmisja
„Coppelia” zaprezentowana zostanie w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódż, Olsztyn Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż i Zabrze.

Bilety:
40,00 – normalny
35,00 – ulgowy
30,00 – grupowy
14,90 – M!Karta

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi