Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Różewicz Open Festiwal 2017 w Radomsku

patronat TerazTeraz
powrót
Różewicz Open Festiwal 2017 w Radomsku
Radomsko zaprasza!

Już za niespełna miesiąc, czyli w dniach 4-9 października 2017 r. w Radomsku, rodzinnym mieście braci Różewiczów rozpocznie się kolejna edycja Różewicz Open Festiwal. Wydarzenie skierowane jest do miłośników twórczości braci
Różewiczów: Janusza, Tadeusza i Stanisława. Patronat TerazTeatr.pl

Podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenie Miejskiego Domu Kultury będzie można zobaczyć m.in. spektakl Białe małżeństwo Teatru Narodowego w Warszawie z Edytą Olszówką i Zbigniewem Zamachowskim, czy Kup kota w worku.
Work in progress w wykonaniu słuchaczy Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. W programie przewidziano również pokaz etiud reżyserskich i aktorskich studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A.
Zelwerowicza w Warszawie. Wśród propozycji znalazł się również spektakl muzyczny Bramy do ogrodu w reżyserii Anny Kękuś z udziałem Marka Bałaty, Krzysztofa Ścierańskiego i Igora Obłozy.

Podczas festiwalu nie może zabraknąć miejsca dla filmu. Organizatorzy zapraszają na obraz Stanisława Różewicza założyciela legendarnego Studia Filmowego TOR Samotność we dwoje oraz pokaz filmów Andrzeja Sapiji, który przedstawia nam Tadeusza Różewicza, jakim być może go nie znaliśmy.

Ponadto 7 października poznamy kolejnego laureata IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Przypomnijmy, że nagrodę główną stanowi druk utworów w formie tomiku poetyckiego. Do tej pory w konkursie
zwyciężali: Jacek Kawecki, Piotr Mosoń, Joanna Małgorzata Przybylska, Edyta Wysocka, Agnieszka Marek, Anna Grabowska, Robert Feszak i Piotr Machul.
W trakcie festiwalu odbywać się będą debaty, spotkania i wystawy.
Przewidziano również propozycje dla wielbicieli muzyki.

W piątek 6 października w Radomsku wystąpi Maja Kleszcz&Kwartet Prowincjalny, natomiast dzień później zespół Dagadana z kompozycjami z płyty "List do Ciebie", które powstały do wierszy Janusza Różewicza, najstarszego z braci.

Szczegóły:
Różewicz Open Festiwal
Radomsko 4-9 października 2017 r.
Główne miejsce wydarzeń:
Miejski Dom Kultury w Radomsku
ul. Brzeźnicka 5
Radomsko

Koncerty:
Klub muzyczny Bourbon Street
ul. Kolejowa 2
Radomsko

Patronat TerazTeatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi