Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Rusza Festiwal Debiutantów PIERWSZY KONTAKT

powrót
Rusza Festiwal Debiutantów PIERWSZY KONTAKT
Teatr im. W. Horzycy zaprasza

20 maja 2017 r. rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt". To pierwsze w Polsce spotkanie teatralnych debiutantów - reżyserów i aktorów, które jest prezentacją i promocją najciekawszych młodych twórców teatralnych.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu znalazło się 12 spektakli konkursowych i 31 debiutujących twórców.
Festiwal Debiutantów „Pierwszy Kontakt” to zbliżenie młodej widowni i młodego teatru w mieście wielkich teatralnych tradycji, w którym od ponad 20 lat organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”. Pierwsza edycja festiwalu „Pierwszy Kontakt” odbyła się w maju 2011, w tradycyjnym terminie „Kontaktu”. Oba festiwale odbywają się w Toruniu na przemian.

Festiwal otworzy spektakl "Pogorzelisko” Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w reżyserii Cezarego Ibera. To opowieść o podróży, która odkryje przed rodzeństwem, Jeanne i Simone, historię ich matki, horror wojny, siłę przyjaźni, okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie. Początek spektaklu 20 maja o godz. 17.00 (Teatr im. Wilama Horzycy, Pl. Teatralny 1, duża scena).

Natomiast o godz. 20.45, na małej scenie Teatru Horzycy swój reżyserki debiut w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, zaprezentuje Jakub Skrzywanek ze spektaklem „Cynkowi chłopcy” na podstawie reportażu laureatki Literackiej Nagrody Nobla – Swietłany Aleksijewicz.

Wcześniej, o godz. 16.00 w teatralnej kawiarni „Wejściówka” odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć Tomka Tyndyka „Labirynt / The Maze”, aktora TR Warszawa.

O godz. 22.30 czeka nas natomiast widowisko w plenerze – grupa Be Fire oraz Chór Akademicki UMK, zaprezentuje spektakl w reżyserii Niko Niakasa, aktora Teatru Horzycy. Czy debiutanci podpalą teatr? Dowiecie się w sobotę na placu przed Teatrem. Wstęp wolny.

W programie festiwalu znalazły się także spektakle z TR Warszawa („Ewelina płacze”), Teatru Muzycznego w Gdyni („Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła”), spektakl koprodukcji Teatru Kochanowskiego z Opola i Teatru Współczesnego w Szczecinie („Ślub”), Teatru Polskiego w Bydgoszczy („Żony stanu, dziwki rewolucji a może i uczone białogłowy”), Teatru Polskiego w Poznaniu („Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii”), Teatru Żeromskiego w Kielcach („Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”), Teatru Bogusławskiego w Kaliszu („Tragedia Coriolanusa”), Teatru Kochanowskiego w Opolu („Coś pomiędzy”), Teatru Fredry w Gnieźnie („Piaskownica”) oraz Kolektywu Supernova („Pospolite żywoty martwych Polaków”).

W jury festiwalu zasiądzie Adam Orzechowski, Juliusz Chrząstowski i Jacek Wakar.

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi