Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Rusza Teatr Tekstu w Teatrze Śląskim

powrót
Rusza Teatr Tekstu w Teatrze Śląskim
Teatr Śląski w Katowicach

Zainspirowany zaangażowaniem widzów Teatru Śląskiego podczas narodowego czytania „Wesela“, uruchomiony zostanie nowy cykl spotkań: Teatru Tekstu. Raz w miesiącu uczestnicy, czyli wszyscy, którzy przyjdą (nie przewiduje się żadnych ograniczeń) do Kawiarni w Malarni, będą czytać, bez wcześniejszego przygotowania, tekst zaproponowanego dramatu z podziałem na role. Planowane jest, by były to głównie prapremiery tekstów, które w niedługim czasie pojawią się w Teatrze Śląskim.

Po czytaniu Teatr zaprasza do wspólnych rozmów. Teatr Tekstu prowadzi Artura Pałyga – dramaturg Teatru Śląskiego. Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę (do kupienia w kasie teatru). Pierwsze czytanie zaplanowano na 18 listopada o godzinie 17.00 (tekst Marii Wojtyszko „Język obcy”), kolejne w połowie grudnia (adaptacja Nikołaja Kolady powieści „Dwanaście krzeseł” Ilji Ilfa i Eugeniusza Pietrowa).

„Język obcy“ to tekst cenionej polskiej dramatopisarki napisany specjalnie na zamówienie zespołu Divadlo X10 z Pragi. Bohaterowie sztuki Marii Wojtyszko próbują stworzyć scenariusz, który poruszy widzów. Poszukują uniwersalnego języka, który pozwoli im dotrzeć do publiczności w różnych krajach. Czy bardziej urzeka nas historia dziewczyny w trumnie, czy fikcyjnego malarza, który nie widzi kolorów? A może wzruszy nas dopiero ich miłość? Spektakl "Język obcy“ czeskiego teatru gościnnie zostanie pokazany na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego 5 grudnia 2017 r. o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi