Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Sen nocy letniej czyli Szekspir w Parku

powrót
Sen nocy letniej czyli Szekspir w Parku

24 czerwca 2022 r. w Ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się premiera plenerowego spektaklu Williama Szekspira pt. "Sen nocy letniej". Kolejne spektakle od 25 czerwca do 10 lipca 2022 r. o godz. 19:30

“Sen nocy letniej” to miłosna historia trzech par, w której realizm przenika się ze światem magii. Zaczarowana sceneria Ogrodów Pałacu w Wilanowie i parkowy rozkład widowni na trzy strony powoduje zatarcie granic nie tylko w sztuce, ale pomiędzy widownią a aktorami. Sen miesza się z jawą, a wraz z zachodzącym słońcem piknikowa atmosfera ustępuje miejsca przejmującej historii miłości, uniesień, rozczarowań, a nawet obłędu. Humorystycznym przełamaniem są tutaj postaci mechaników, niezgrabnie przygotowujących przedstawienie na królewski ślub. Wróżki i elfy psocą pośród widowni, mieszając plany zakochanych, a elementy choreografii wprowadzają postaci w niezrozumiałe dla nich magiczne układy.

Reżyseruje John Weisgerber, twórca i inicjator wydarzenia, kanadyjski aktor i reżyser. Wprowadził ideę grania Szekspira w warszawskiej przestrzeni publicznej, tak jak ma to miejsce w najważniejszych miastach na całym świecie, takich jak Nowy Jork, Londyn czy nieco bliżej nas – Czeska Praga. Spektakle, które tworzy John Weisgerber mają za zadanie edukować, oświecać i inspirować każdego widza niezależnie od statusu społecznego czy wieku.

Szczegóły:
SEN NOCY LETNIEJ - William Szekspir
REŻYSERIA
John Weisgerber
OBSADA
Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Piotr Gawron-Jedlikowski, Paweł Góral, Katarzyna Kołeczek / Anna Jarosik, Monika Łopuszyńska, Hanna Nowińska - Konarowska / Sandra Staniszewska - Herbich, Jakub Wons, Dominik Bąk, Sebastian Bieżyński, Łukasz Kurczewski, Łukasz Mazurek, Michał Podsiadło, Agnieszka Kaczmarska, Jowita Kropiewnicka, Anna Krypczyk, Ewa Lachowicz, Jagoda Stach

PREMIERA: 24.06.2022 r. godz. 19:30
Kolejne terminy:
25,26, 28, 29, 30 czerwca 2022 godz. 19:30
1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10 lipca 2022 godz. 19:30

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na stronie: https://szekspirwparku.pl/

Ogrody Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

UWAGA ze względu na plenerowy charakter spektaklu należy zabrać ze sobą coś do siedzenia: koce, krzesełka itp oraz specyfiki na komary :)

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi