Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

SIERPNIOWE PRZEŁOMY - koncert Opery na Zamku w Szczecinie

powrót
SIERPNIOWE PRZEŁOMY - koncert Opery na Zamku w Szczecinie
Opera na Zamku w Szczecinie

W najbliższą sobotę, 31 sierpnia o 20.00 na placu Solidarności w Szczecinie (na dachu Centrum Dialogu "Przełomy"), odbędzie się koncert „Sierpniowe przełomy”. Wstęp wolny.

Tradycyjnie już, bo po raz czwarty, zabrzmią najsłynniejsze kompozycje z polskich filmów.

Tegoroczna edycja koncertu „Sierpniowe przełomy” dedykowanego uczestnikom szczecińskich strajków, będzie także hołdem złożonym bohaterom II wojny światowej w przeddzień 80. rocznicy jej wybuchu. W repertuarze znajdą się utwory z produkcji filmowych o tematyce wojennej jak „Czterej pancerni i pies” czy „Hubal”. Usłyszymy również muzykę z najpopularniejszych seriali lat 90. oraz głośnych filmów Władysława Pasikowskiego jak „Kroll” i „Psy”. Tradycyjnie zabrzmią „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem w wykonaniu Moniki Urlik, finalistki krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku, znanej również z popularnych muzycznych show telewizyjnych.

W świat interesujących historii i osobistych wspomnień związanych z polskim kinem wprowadzi nas po raz kolejny Tomasz Raczek, a wykonywane utwory usłyszymy w aranżacjach Patryka Walczaka, Wojciecha Kostrzewy i Przemysława Zycha, który tego wieczoru poprowadzi również Orkiestrę Opery na Zamku.

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Prosimy zabrać ze sobą koce i poduszki.

Czas trwania: ok. 80 min.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi