Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Sierpniowe przełomy w Szczecinie

powrót
Sierpniowe przełomy w Szczecinie

1 września 2018 r. zapraszamy do Szczecina gdzie o godz. 20:00 na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym uczestnikom Sierpnia’80 zabrzmią znane i uwielbiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy.

Koncert „Sierpniowe przełomy” Opera na Zamku zagra dla Państwa trzeci raz. To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Tradycyjnie już w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem, które w tym roku wykona z orkiestrą Opery Mariusz Ostrowski. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy m.in. zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

1.09.2018 godz. 20.00,
wydarzenie potrwa ok. 75 min.
Prosimy zabrać ze sobą poduszki i koce.
Wstęp wolny.
Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi