Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Singielka 2, czyli Matka Polka - premiera

powrót
Singielka 2, czyli Matka Polka - premiera
"Singielka 2, czyli Matka Polka", reż. J. Bończyk, Teatr Polski

Monodram "Singielka" z Anną Guzik-Tylką wystawiany na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej doczekał się kontynuacji. Już jutro premiera sztuki "Singielka 2, czyli Matka Polka" i tak jak w przypadku poprzedniej części, autorem tekstu oraz reżyserem spektaklu jest Jacek Bończyk.

Premiera "Singielki" odbyła się w 2011r. i do dziś, z powodzeniem spektakl grany jest na Małej Scenie Bielskiego Teatru. I teraz, po 7 latach, będzie można poznać dalsze losy (wtedy) tytułowej singielki. Dzisiaj już nie jest singielką, w jej życiu wiele się już zmieniło. Alicja jest mężatką oraz mamą rocznych bliźniaczek. Jednak nasza bohaterka nie chce zostać zwyczajną kurą domową, to nie dla niej, znów zaczyna odczuwać głód sceny i chęć spełniania siebie, swoich marzeń. Czy da się to jednak pogodzić z domowymi obowiązkami?

Autor i reżyser obu części "Singielki", Jacek Bończyk, sam przyznaje, że pomysł aby przedstawić dalsze losy bohaterki powstał podczas setnej prezentacji monodramu. Anna Guzik-Tylka miała już dzieci i tym samym można by przedstawić ją czyli jej bohaterkę w nowej sytuacji jaką jest stworzona rodzina, rodzicielstwo. Dało to możliwość aby rozwinąć historię w różnoraki sposób. Także Anna przyznaje, że w spektaklu można odnaleźć momenty zaczerpnięte wprost z jej doświadczeń, z jej wypowiedzi.

Warto też zauważyć, że obecna kontynuacja "Singielki" to już nie jest monodram (tak jak pierwsza część), obok Anny Guzik-Tylki, na scenie, zobaczyć będzie można jeszcze Wojciecha Michalaka, który wciela się w rolę Romana - męża Alicji.

Singielska 2, czyli Matka Polka"
Teatr Polski w Bielsku-Białej, Mała Scena
premiera: 18 maja 2018r.

Tekst i reżyseria – Jacek Bończyk
Scenografia – Grzegorz Policiński
Kostiumy – Iga Sylwestrzak
Muzyka – Krzysztof Maciejowski

Obsada: Anna Guzik-Tylka, Wojciech Michalak, Grażyna Bułka (głos), Maria Suprun (głos)


Daty kolejnych wystaweń sztuki: 19-20 maja, 29 maja, 02-03 czerwca, 05-06 czerwca.

Bilety w cenie 25-35 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Serdecznie zapraszamy.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi