Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Skrzypek na dachu na Wilanowie

powrót
Skrzypek na dachu na Wilanowie

6 września 2019 zapraszamy do warszawskiego Wilanowa na "Skrzypka na dachu", musical w wykonaniu Teatru Muzycznego w Łodzi. Wstęp wolny, start o godz. 19:00.

Musical Skrzypek na dachu to arcydzieło gatunku. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze walorom libretta, które odtwarza atmosferę i koloryt małej żydowskiej wioski z początku XX wieku. Skrzypek na dachu jest także obrazem przemian w świecie, upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. Na tym tle rozgrywa się historia rodziny Tewjego-mleczarza i dramat całej wioski. To także jeden z niewielu musicali, w których mówi się o podstawowych wartościach życia i przemijaniu.

Reżyser przedstawienia Teatru Muzycznego w Łodzi, Jan Szurmiej, wiernie odtworzył klimat obyczajowy malutkiej Anatewki gdzieś daleko na Ukrainie i jej żydowskiej społeczności. Piękne piosenki i brawurowe chóry, znakomita choreografia i stylizowane kostiumy – wszystko to składa się na przedstawienie, doskonale wpisujące się w tradycję niezliczonych realizacji tego musicalu na całym świecie i od lat cieszy się uznaniem łódzkiej publiczności.

Szczegóły:
muzyka JERRY BOCK
libretto JOSEPH STEIN
teksty piosenek SHELDON HARNICK
przekład ANTONI MARIANOWICZ

„Skrzypek na dachu” – musical w wykonaniu Teatru Muzycznego w Łodzi
6 września, godz. 19:00
Plaża Wilanów, Warszawa
Wstęp wolny!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi