Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Słownik ptaszków polskich w Teatrze Imka

powrót
Słownik ptaszków polskich w Teatrze Imka
Słownik Ptaszków Polskich

W najbliższą niedzielę, 19 lutego 2017r. zapraszamy do Teatru IMKA w Warszawie na spektakl „Słownik Ptaszków Polskich”. W obsadzie: Materna, Bielska, Doda, Bołądź, Rozmus.

Krzysztof Materna po sukcesie spektaklu „Henryk Sienkiewicz Greatest HIts” i „Czas nas uczy pogody” przygotowuje nowy teatralny szlagier o tym, dlaczego Polacy nie mogą porozumieć się, chociaż teoretycznie mówią tym samym językiem, czyli po polsku. Premiera spektaklu miała miejsce 8 maja. Teraz spektakl można będzie zobaczyć już w najbliższą niedzielę 19 lutego o godzinie 18:00 w Teatrze Imka w Warszawie.

Krzysztof Materna satyryk, aktor, reżyser, wielka gwiazda telewizji od lat z niezwykłym wyczuciem, wyjątkowym poczuciem humoru ukazuje zmiany obyczajowe w naszym kraju i mutacje języka polskiego - m. in. w programach „Za chwilę dalszy ciąg programu” czy „MdM”. Również dziś biją one rekordy popularności na YouTube i w innych portalach społecznościowych.
Punktem wyjścia do najnowszych obserwacji mutującej polszczyzny, która sprawia, że Polacy nie wiedzą co do siebie mówią, stało się dla Krzysztofa Materny opowiadanie Jakuba Morawskiego, nagrodzone na konkursie satyrycznego miesięcznika „Chimery”.

- Morawski ma słuch na polszczyznę absolutny – mówi Krzysztof Materna – Stawia nam zasadnicze pytania: czy język polski jest w dalszym ciągu narzędziem naszej komunikacji czy może rozbija naszą językową tożsamość? Czy chcemy się słuchać nawzajem skoro się nie rozumiemy? Pracując nad spektaklem, zadajemy sobie również pytanie, czy nieprawdopodobna liczba językowych nieporozumień nie stanowi poważnego zagrożenia dla naszego społeczeństwa, którego rozwiązaniem może być zbiorowa terapia.

Taką terapię poprowadzi psychoterapeutka Iwona Bielska, a uczestniczy w niej m. in. bohaterka grana przez Dorotę Robaczewską – Dodę. Występują również Dominik Bąk, Olga Bołądź, Janusz Chabior, Krzysztof Materna, Robert Rozmus i Agnieszka Suchora.

Bilety w cenie 85-150 zł. do nabycia w kasie teatru (tel: (22) 339 05 20) oraz na stronie internetowej Teatru IMKA.

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi