Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Sonety krymskie. Poetycki dziennik podróży - słuchowisko

powrót
Sonety krymskie. Poetycki dziennik podróży - słuchowisko

29 maja 2022 r. program 2 Polskiego Radia zaprasza na premierę słuchowiska „Sonety krymskie. Poetycki dziennik podróży” na podstawie słynnego cyklu wierszy Adama Mickiewicza w reżyserii Dariusza Błaszczyka. W obsadzie znakomitości sceny teatralnej: Krzysztof Kwiatkowski, Krzysztof Wakuliński i Justyna Kowalska. Początek o godz. 19.00.

Radiowej adaptacji i reżyserii podjął się Dariusz Błaszczyk - reżyser wielokrotnie nagradzany za swoje radiowe produkcje.
Scenariusz słuchowiska wiernie odzwierciedla cykl poetycki, a co za tym idzie przebieg podróży młodego Adama Mickiewicza, który latem i jesienią 1825 roku wybrał się ze swoimi towarzyszami na Krym. Radiowa adaptacja w warstwie dźwiękowej nawiązuje do bogatej kultury tatarskiej, obecnej na Półwyspie Krymskim, ale i do drugiego wątku tematycznego sonetów – tęsknoty za ojczyzną, za Litwą, która pobrzmiewa w niemal każdym tekście cyklu.

Za muzykę odpowiada Jacaszek - artysta dźwiękowy, autor eksperymentalnej muzyki elektroakustycznej, który podejmuje rozmaite motywy muzyczne i dźwiękowe składające się na złożony obraz tej poetyckiej podróży.
Obsada: Krzysztof Kwiatkowski (Pielgrzym), Krzysztof Wakuliński (Mirza), Justyna Kowalska (Ona), Arina Piskovskaya (głos ukraiński), Nedim Usejnow (głos tatarski).Szczegóły:
Adam Mickiewicz – „Sonety krymskie. Poetycki dziennik podróży”
adaptacja radiowa i reżyseria – Dariusz Błaszczyk
realizacja akustyczna – Agnieszka Szczepańczyk
muzyka – Jacaszek
Występują: Krzysztof Kwiatkowski, Krzysztof Wakuliński i Justyna Kowalska

Premiera w Programie 2 Polskiego Radia w niedzielę, 27 maja, o godz. 19.00 w „Wieczorze ze słuchowiskiem”.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi