Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Sosnowieckie Upiory

powrót
Sosnowieckie Upiory
"Upiory", reż. Maciej Podstawny, Teatr Zagłębia

Już jutro, bo 12 maja na deskach Sosnowieckiej sceny Teatru Zagłębia, zobaczyć będzie można premierowo "Upiory" Henrika Ibsena w reżyserii Macieja Podstawnego.

Akcja spektaklu toczy się na przełomie XIX i XX wieku, w domu na norweskim pustkowiu. W przeddzień dziesiątej rocznicy śmierci powszechnie szanowanego filantropa – kapitana Alvinga, w jego domu spotykają się ludzie, których łączy tajemnica sprzed lat. Syn, żona, pastor, służąca i przyjaciel rodziny – każdy z nich żyje w cieniu kapitana i jest uwikłany w kłamstwo, które usiłuje wykorzystać do własnych celów. Wszyscy będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: czy można odciąć się od winy przodków i zbudować lepszy świat.

W Teatrze Zagłębia spektakl ten zostanie przedstawiony jako swego rodzaju przypowieść o końcu pewnego świata, przypowieść która łączy w sobie elementy kryminału i horroru. Tak przedstawiał spektakl Maciej Podstawny, reżyser spektaklu. Scenografią oraz kostiumami zajmuje się Mirek Kaczmarek. Z kolei za ruch sceniczny odpowiada Mikołaj Karczewski. Co ciekawe to w spektaklu ma być grana na żywo muzyka grana na wiolonczeli i pianinie, a przygotowała ten element spektaklu Ewa Gądek-Rosiak.

Na scenie zaś zobaczyć będzie można szóstkę aktorów: Nataszę Aleksandrowitch, Marię Bieńkowską, gościnnie występującą Barbarę Kaczmarek, Michała Bałagę, Przemysława Kanię oraz Andrzeja Śleziaka.


"Upiory", reż. Maciej Podstawny, Teatr Zagłębia z Sosnowca

Upiory
Teatr Zagłębia w Sosnowcu
premiera: 12 maja 2018r.

Henrik Ibsen - autor
Jacek Früehling - tłumaczenie
Maciej Podstawny - reżyseria i adaptacja
Mirek Kaczmarek - scenografia, kostiumy i światło
Marta Śniosek-Masacz - asystentka scenografa, współautorka kostiumów
Ewa Gądek-Rosiak - muzyka i opieka wokalna
Mikołaj Karczewski - ruch sceniczny

Obsada: Natasza Aleksandrowitch, Maria Bieńkowska, Barbara Kaczmarek (gościnnie), Michał Bałaga, Przemysław Kania, Andrzej Śleziak.

Bilety w cenie 25-40 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Kolejne daty wystawienia spektaklu: 13 maja, 19-20 maja, 24 maja

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi