Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Spektakl Kibce powraca

powrót
Spektakl Kibce powraca

Po wielomiesięcznej przerwie na deski teatralne wracają „Kibice” w reż. Michała Buszewicza. Głośne przedstawienie Teatru Żydowskiego zostanie wystawione gościnnie 19 września 2018 r. na deskach Teatru Studio (Scena Malarnia) w Warszawie.

„Kibice" to przedsięwzięcie na wpół fikcyjne i na wpół dokumentalne, w którym obok aktorów Teatru Żydowskiego na teatralnych deskach zadebiutowali kibice piłki nożnej. Spektakl wyreżyserował Michał Buszewicz, autor scenariusza "Aktorów żydowskich". Scenariusz "Kibiców" napisał wspólnie z Sebastianem Krysiakiem, dramaturgiem spektaklu. Jaki będzie efekt spotkania tych dwóch grup? Jak wiele wspólnego ma piłka nożna z teatrem i czy możliwe jest porozumienie pomiędzy tymi, wydawałoby się, zantagonizowanymi społecznościami? Widzowie przekonają się już 19 września…

Słowo reżysera o spektaklu:
Projekt realizowany w Teatrze Żydowskim w Warszawie jest pomyślany jako realizacja w warunkach scenicznych spotkania, do którego raczej nie dochodzi w przestrzeni publicznej. Pracując z dwiema grupami o bardzo silnym poczuciu zbudowanej wspólnoty mamy nadzieję odpowiedzieć sobie na pytania o motywy, sposoby i korzyści z jej tworzenia. Mamy nadzieję spotkać we wspólnej przestrzeni aktorów Teatru Żydowskiego i kibiców Legii. Mieszkający na co dzień w jednym mieście, odbierani jako grupy zantagonizowane mają szansę wytworzyć porozumienie ponad przypisywanym im podziałem. Naszym marzeniem jest wytworzenie tego dialogu, na który naszym zdaniem jest szansa, a którego brakuje w szerszym kontekście - miasta czy kraju. Jest dla nas ważne, żeby przełamywać stereotypy dotyczące kibiców - grupy dużo bardziej różnorodnej, niż zwykło im się to przypisywać, a także społeczności żydowskiej, o opinii obrosłej nie mniejszą ilością uproszczeń. W teatrze - sztuce żywej i najczulej reagującej na rzeczywistość, widzimy możliwość spotkania - na bezpiecznym gruncie, gdzie stworzyć możemy fikcję, która być może za jakiś czas stanie się rzeczywistością. - mówi reżyser spektaklu Michał Buszewicz.

KIBICE
19.09.2018 godz. 19:30
Teatr Studio
Plac Defilad 1
Warszawa

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi