Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Studio Otwarte: trema

patronat TerazTeraz
powrót
Studio Otwarte: trema

30 maja 2015 r. o godzinie 18.00 zapraszamy do Komuny//Warszawa na utwór wizualny skomponowany wspólnie przez: Magdalenę Angulską, Mateusza Choróbskiego, Norberta Delmana, Annę Jochymek oraz Tymona Nogalskiego. To drugie wydarzenie w ramach projektu Studio Otwarte – nowego miejsca do pracy artystycznej i prezentacji prac performatywnych debiutantów oraz twórców najmłodszego pokolenia.

Szczegóły:
„trema” utwór wizualny
Magdalena Angulska, Mateusz Choróbski, Norbert Delman, Anna Jochymek, Tymon Nogalski

30.05 (sobota), g. 18.00
ul. Lubelska 30/32, Warszawa
WSTĘP WOLNY

Przestrzenie Komuny// Warszawa nie posiadają jednoznacznej przynależności znaczeniowej i są związane z teatrem jedynie poprzez kontekst budynku, przez co pozwalają budować niezależne, samoistniejące fragmenty. Niejednoznaczne jak charakter uczucia/zjawiska, jakim jest trema.

Trema.
Przyspieszony oddech, drżenie mięśni, wydzieliny gruczołów, dyszenie, tiki nerwowe – te pierwotne objawy zapowiadają pojawienie się pierwszego, zaplanowanego ruchu.
Określenie się.
Mimo że tremę możemy określić jako uczucie chwilowe i efemeryczne, jej nadejście wiąże się z szeregiem procesów – czasem niepożądanych i niekonieczne łatwych do rozpoznania przez samego stremowanego. Nie jest ona jednak zawsze stanem negatywnym, pozwala się skupić i odciąć od bodźców zewnętrznych. Moment przed wejściem na scenę bywa bolesny i zarazem inspirujący. Tym bardziej fascynujący, że niewidoczny dla nikogo.

Na tych wrażeniach bazuje utwór wizualny skomponowany wspólnie przez: Magdalenę Angulską, Mateusza Choróbskiego, Norberta Delmana, Annę Jochymek, Tymona Nogalskiego.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi