Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Sylwester z Filharmonią Narodową

powrót
Sylwester z Filharmonią Narodową
Dyryguje Jacek Kaspszyk

31. grudnia 2018 r. zapraszamy do TVP Kultura na transmisję Sylwestra z Filharmonii Narodowej z udziałem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka, Chóru Filharmonii Narodowej i solistów. To będzie uczta muzyczna dla koneserów. W programie: Franz von Suppé, Johann Strauss, Carl Ziehrer, Siegfried Translateur

To wyjątkowe przedsięwzięcie w historii polskiej telewizji. 31 grudnia TVP Kultura zaprosi swoich widzów na szczególne pożegnanie starego roku. W ten magiczny wieczór w Filharmonia zaprezentuje lżejszy repertuar lżejszy, tworzony z myślą o najszlachetniejszej rozrywce. Widzowie koncertu przeniosą się do cesarskiego Wiednia i czasów jego największej świetności. Bawiono się wówczas chętnie przy muzyce wielkich Straussów i kompozycjach najbardziej dla nich charakterystycznych - walcach i polkach. Dlatego w programie koncertu znajdą się właśnie walce i polki Johanna Straussa oraz sceny z operetek „Noc w Wenecji” i „Zemsta nietoperza”.

Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Narodowej, Chór Filharmonii Narodowej, Jacek Kaspszyk - dyrygent, Magdalena Molendowska - sopran, Sylwia Olszyńska - sopran, Inga Pokut - sopran, Anna Bernacka - mezzosopran, Sławomir Naborczyk - tenor, Mateusz Zajdel - tenor, Arkadiusz Anyszka - baryton, Szymon Mechliński - baryton, Damian Wilma - baryton, Bartosz Michałowski - dyrektor chóru.

Emisja: 31.12.2018, TVP Kultura, godz. 20:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi