Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

SZAC premiera Teatru Naumionego

powrót
SZAC premiera Teatru Naumionego

Premiera spektaklu „Szac” Teatru Naumionego z Ornontowic
Trwają ostatnie przygotowania do premiery najnowszego spektaklu Teatru Naumionego z Ornontowic. 14 kwietnia 2018r. o godz. 18:00 Naumiony po raz pierwszy zaprezentuje „Szaca” w reżyserii Iwony Woźniak.

To opowieść o trudach miłości, zderzeniu młodości ze starością. Cztery dojrzałe kobiety opowiadają historie swojego życia. Jest jeszcze on – mężczyzna, który je wszystkie łączy. Ten który, wzbudza namiętność, miłość i nienawiść, którego decyzje zmieniają koleje ich życia. W tle wybory, jakich bohaterowie dokonali w młodości oraz przeznaczenie, które zmienia ich los. Młodzieńczy entuzjazm splata się tutaj z dojrzałą refleksją nad swoim życiem. Nowy spektakl Teatru Naumionego to historia zwykłego człowieka który podejmując takie, a nie inne decyzje wpływa na życie innych ludzi. Historia którą można odnaleźć w każdej śląskiej rodzinie. W produkcję spektaklu zaangażowało się wielu twórców – aktorzy amatorzy uczyli się m.in. tradycyjnego tańca i śpiewu. Ostateczny efekt ich pracy zobaczymy już wkrótce na scenie ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach.Jak mówi Iwona Woźniak, podczas powstawania spektaklu twórcy chcieli powspominać, przyjrzeć się dawnym zwyczajom. Chcieliśmy jednak także, aby na te dawne historie spojrzeć z dzisiejszej perspektywy i podjąć refleksję co się zmieniło, a co nam zostało.

Reżyserka razem z całym zespołem liczą na wsparcie ornontowickiej publiczności. Chciałabym, aby wierna publiczność, która od lat nam kibicuje, zobaczyła na scenie przede wszystkim rozwijający się zespół wspaniałych ludzi. Mamy nadzieję, że po raz kolejny dostarczymy widzom rozrywki, ale też wzruszeń – mówi Iwona Woźniak.
Spotkajmy się zatem w Ornontowicach z „Szacem” i po raz kolejny poddajmy się magii teatru w wykonaniu niezwykłego zespołu aktorów-amatorów.

Szczegóły:
Reżyseria – Iwona Woźniak
Scenariusz – Joanna Sodzawiczny
Choreografia – Mikołaj Karczewski
Konsultant – Teresa Machulik
Muzyka – Rube Świnie
Konsultacje muzyczne – Nina Wolska
Projekt Kostiumów, scenografii – Barbara Wójcik-Wiktorowicz, Aleksandra Malczyk
Charakteryzacja – Sabina Baron, Helena Chwałek
Reżyseria świateł – Marcin Thomann
Obsługa techniczna – Edward Szolc, Andrzej Woźniak, Janusz Golec, Maksym Juranek, Łukasz Gocal, Henryk Sodzawiczny, Stefan Machulik
Koordynacja, produkcja i promocja – Sandra Jaworudzka, Sylwia Wiśniewska
Grafika – Joanna Harazin

Występują:
Edek – Bartłomiej Garus / Stefan Owczarek
Renatka – Karolina jaworska / Jolanta Sodzawiczny
Gabi – Karolina Sosna / Magdalena Owczarek
Ana – Sylwia Zajusz / Bronisława Porembska
Misia – Joanna Wiaterek / Beata Kniejska / Otylia Herb
Czesiek – Dominik Sodzawiczny / Józef Ignasiak
Olek – Łukasz Domin
Marianek – Patryk Skolik
Tancerze – Mikołaj Kniejski / Joanna Sodzwiczny

premiera:
data: 14.04.2018 r., godz.: 18:00
miejsce: Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi