Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Szaleństwo nocy letniej - premiera w Bielsku

powrót
Szaleństwo nocy letniej - premiera w Bielsku
"Szaleństwo nocy letniej", reż. W. Mazurkiewicz, Teatr Polski

Już jutro, w piątek 26 października, pierwsza premiera w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w ramach projektu „Off- Road”. Na Małej Scenie zobaczyć będzie można "Szaleństwo nocy letniej" w reż. Witolda Mazurkiewicza.

Komedia romantyczna z wątkiem sensacyjnym. Zabawny, ale i wzruszający romans, a zarazem trzymający w napięciu kryminał, z lirycznymi piosenkami wykonywanymi przez aktorów na żywo.

Pewnej letniej, deszczowej nocy, w pubie spotyka się dwójka osamotnionych bohaterów - prawniczka Helena, specjalizująca się w rozwodach (w tej roli Oriana Soika) i Bob - drobny gangster na usługach mafii (Mateusz Wojtasiński). Co wyniknie z tego przypadkowego spotkania? Co nastąpi w poniedziałek rano, po szalonej, ekscytującej nocy spędzonej przy akompaniamencie piętnastu tamburynów, czerwonego Gibsona i radosnego śpiewu? Czy rankiem dnia następnego czar pryśnie, a życie bohaterów wróci na poprzednie tory? Czy może kochankowie znikną na horyzoncie, na pokładzie promu odpływającego do Zebrugge i będą żyli długo i szczęśliwie, nucąc piosenki Jesus and Mary Chain?

Spektakl powstaje w ramach projektu „Off- Road”. To pozostający obok głównego nurtu repertuaru cykl kameralnych przedstawień, prezentowanych na Małej Scenie, powstających z inspiracji aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W podróż po teatralnych bezdrożach w tym sezonie zabiorą Państwa; Oriana Soika i Mateusz Wojtasiński ze spektaklem „Szaleństwo nocy letniej", Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt z monodramem o Kalinie Jędrusik, wreszcie aktorskie małżeństwo Marta i Rafał Sawiccy ze słodko - gorzka komedią... małżeńską „Seks dla opornych”.

Szaleństwo nocy letniej
Teatr Polski w Bielsku-Białej, Mała Scena
premiera: 26 października 2018r.

Autorzy – David Greig, Gordon McIntyre
Przekład – Elżbieta Woźniak
Reżyseria – Witold Mazurkiewicz
Scenografia – Małgorzata Jankowska
Kostiumy – Iga Sylwestrzak
Muzyka ilustracyjna i aranże songów – Krzysztof Maciejowski
Opracowanie muzyczne – Witold Mazurkiewicz
Przekład piosenek – Tomasz Dutkiewicz, Elżbieta Woźniak
Multimedia – Bartłomiej Kubica
Przygotowanie wokalne – Katarzyna Zaręba
Reżyseria wideo – Michał Łuka

Obsada: Oriana Soika, Mateusz Wojtasiński.

Bilety w cenie 25-35 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień sztuki: 27 października, 18-20 grudnia.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi