Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Szczepan Twardoch zagra w POKORZE

powrót
Szczepan Twardoch zagra w POKORZE

6 i 8 sierpnia 2021 r. pisarz Szczepan Twardoch pojawi się na scenie Teatru Śląskiego w spektaklu pt. "Pokora". Nie robił tego nigdy wcześniej, i jak sam często pisze: "Przecież ja nawet nie lubię teatru!". Ale produkcja "Pokory" w reż. Roberta Talarczyka pochłonęła go na tyle, że postanowił w pełni zanurzyć się w teatralnym świecie i w dwa sierpniowe wieczory Szczepan Twardoch wejdzie gościnnie w obsadę i pojawi się w jednej z ról na scenie.

Chwilę po premierze na swoim Facebooku autor pisał tak:
- "POKORA zupełnie niespodziewanie wyjęła mi z życia dwa miesiące. Nie pamiętam, co sobie myślałem, kiedy Robert Talarczyk zapytał czy przyjdę na próby, być może jak zwykle nie myślałem wcale, tylko posłuchałem dajmoniona i po prostu przyszedłem, a potem ta robota wciągnęła mnie jak wir, jakbym nagle stracił poczucie czasu, obowiązku, przecież miałem robić coś innego, mam przecież jakieś zobowiązania, więc co ja robię z tym kubkiem stygnącej kawy, maszerując dzień za dniem do teatru? Przecież ja nawet nie lubię teatru!"

Ostatnia współpraca Szczepana Twardocha z Teatrem Śląskim była naznaczona wieloma nowymi doświadczeniami. Po pierwsze uznany autor po raz pierwszy zdecydował się na napisanie adaptacji scenicznej własnej powieści. Po drugie po raz pierwszy był zaangażowany w proces powstawania spektaklu i uczestniczył intensywnie w próbach „Pokory” aż do dnia premiery. Co więcej, autor zdecydował się na kolejny krok i jeszcze w sierpniu wystąpi gościnnie w jednej z ról i stanie u boku aktorów Teatru Śląskiego oraz Henryka Simona, odtwórcy głównej roli spektaklu w reżyserii Roberta Talarczyka.Przedstawienie miało premierę pod koniec sezonu w czerwcu i cieszy się taką popularnością, że dodano do repertuaru dodatkowe sierpniowe pokazy.
Zapraszamy 6 (piątek) i 8 sierpnia (niedziela) na spektakle ze specjalnym udziałem Szczepana Twardocha.

fot. Przemysław Jandroska - Szczepan Twardoch w kulisie Dużej Sceny

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi