Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Szekspir Forever! - Teatr Telewizji 10.09

powrót
Szekspir Forever! - Teatr Telewizji 10.09
Andrzej Seweryn

10 września zapraszamy na seans Teatru Telewizji pt. "Szekspir Forever!" -telewizyjną wersja monodramu Andrzeja Seweryna. Przedstawienie miało premierę na scenie Teatru Polskiego w Warszawie w 2011 roku.

Aktor wciągając widzów w dialog opowiada o świecie Szekspira i współczesnych kontekstach jego twórczości. Monologi z arcydzieł genialnego stratfordczyka układają się w fascynującą opowieść o literaturze, kulturze, ale też człowieku, widzianym w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski. Dla Andrzeja Seweryna są też przyczynkiem do opowieści o ludziach, których spotkał na różnych etapach swojej drogi artystycznej. Ukazuje też najważniejsze tematy twórczości angielskiego pisarza: zazdrość i zdradę, pragnienie władzy, miłość, samotność i szaleństwo zmysłów.


Spektakl jest też osobliwą lekcją teatru. Aktor wcielając się w postać Henryka V, Hamleta, Falstaffa, Ryszarda III, ale też Lady Makbet czy Julii wydobywa piękno i nieprzemijającą mądrość poezji Szekspira, odkrywa również część tajników swego zawodu.

Autor: William Szekspir
Przekład: Piotr Kamiński
Scenariusz: Piotr Kamiński, Andrzej Seweryn, Jerzy Klesyk
Reżyseria: Andrzej Seweryn

Występuje: Andrzej Seweryn

TVP Kultura, godz. 20:30

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi