Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Szkoła lokalnych opowieści - Teatr Śląski

powrót
Szkoła lokalnych opowieści - Teatr Śląski
Szkoła lokalnych opowieści.

Teatr Śląski w Katowicach zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach kreatywnego pisania.

Warsztaty te mają na celu łączenie dziennikarstwa z literaturą. Uczestnicy będą wyszukiwać i spisywać, na podstawie przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami, ciekawe i niebanalne historie lokalne. Tak więc nie tylko będzie można w pewien sposób sprawdzić się w roli dziennikarza, ale także w roli pisarza, gdyż historiom trzeba będzie nadać interesującą formę literacką.

Do udziału zapraszane są osoby pełnoletnie. Wymagana jest dyspozycyjność w ramach ustalonych dni i godzin spotkań, które odbywać się będą dwa razy w miesiącu w godzinach popołudniowych w Katowicach. Zajęcia zakończą się w grudniu publicznym czytaniem prac na scenie Teatru Śląskiego oraz nagraniem audio podcastów z udziałem aktorów.

Zajęcia będą prowadzone przez dramaturga Teatru Śląskiego, Artura Pałygę – autora nagradzanych sztuk teatralnych i reportaży. Jego artykuły ukazywały się m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Odrze”, „Dużym Formacie” czy „Tygodniku Powszechnym”. Jego sztuki dwukrotnie zdobyły Grand Prix festiwalu R@Port w Gdyni, spektakle na podstawie jego tekstów dwukrotnie zwyciężyły w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zdobył także główną nagrodę podczas 6. finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2013).

Liczba miejsc w Szkole jest ograniczona. Wybór dokonany zostanie na podstawie tekstów nadesłanych przez kandydatów. Tekst ma być oryginalny, nie przekraczający objętości 4000 znaków oraz w interesujący sposób odnoszący się do lokalności czy regionu.

Teksty-zgłoszenia należy przesłać na adres a.palyga@teatrslaski.art.pl do 18 marca 2015.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi