Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Tamta twarz PREMIERA Teatr Telewizji 15.02

powrót
Tamta twarz PREMIERA Teatr Telewizji 15.02

15 lutego 2021 r zapraszamy na premierę spektaklu Teatru Telewizji pt. "Tamta twarz". To sztuka angielskiej dramatopisarki Polly Stenham w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. Występują: Roma Gąsiorowska, Jan Wieczorkowski i in.

Poruszający, dojrzały i głęboki dramat o rozpadzie rodziny, w której nadwerężone zostały osobiste relacje i odwrócone zwyczajowe role – dzieci zastępują nieobecnych rodziców i niestety nie potrafią w narzuconych sytuacjach poradzić sobie z emocjami. Autorka przedstawia bardzo bogaty świat, w którym oprócz nieszczęścia, samotności, niespełnienia jest także miejsce na miłość i nadzieję. Być może w nowych dramatycznych okolicznościach zerwane więzi będą się mogły odrodzić?

Martha od lat jest alkoholiczką. Samotnie wychowuje dwoje dzieci. Mąż zostawił ją dla skośnookiej kochanki. Opiekuje się nią niepełnoletni syn, Henry. Jej młodsza córka Mia przejawia agresywne, aspołeczne zachowania. Dzieci nienawidzą ojca. Czują się przez niego zdradzone i opuszczone. Niestety matka obecna fizycznie, staje się nieobecna umysłem i duchem – coraz bardziej popada w alkoholową chorobę. Miedzy nią i synem Henrym nawiązała się dwuznaczna relacja - toksyczny związek, w którym matka całkowicie uzależniła od siebie syna. Henry zdaje sobie sprawę z manipulacji, jakim jest poddawany. Martha obiecała synowi, że dobrowolnie pójdzie na odwyk, ale wszelkimi sposobami stara się do tego nie dopuścić.

Szczegóły:
Autor: Polly Stenham
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska
Zdjęcia: Wojciech Staroń
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Zawadowska
Opracowanie muzyczne: Joanna Fidos, Jan Miklaszewski
Dźwięk: Marcin Kijo, Miłosz Jaroszek
Obsada: Roma Gąsiorowska (Martha), Monika Frajczyk (Mia), Daniel Namiotko (Henry), Jan Wieczorkowski (Hugh), Paulina Pytlak (Alice).

PREMIERA: 15.02.2021, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi