Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Dramatyczny w maju zaprasza

powrót
Teatr Dramatyczny w maju zaprasza

W maju 2021 Laboratorium Dramatu i Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy zapraszają na Przegląd Współczesnej Dramaturgii Rosyjskiej, w ramach którego zaprezentujemy premierowe czytania trzech sztuk w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry-Piotrowskiej: "Zabiłem cara" Aliny Szklarskiej i Michaiła Patłasowa, "Dwóch w twoim domu" Jeleny Grieminy oraz komedię "Lotto" Wasilija Sigariewa.

Po każdym czytaniu zapraszamy do dyskusji z udziałem twórców i gości specjalnych. Punktem wyjścia do rozmów o wybranych tekstach będzie obecna sytuacja społeczno-polityczna w Rosji: masowe protesty, uwięzienie opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego, brutalne działania policji i obojętność kremlowskich władz wobec międzynarodowej krytyki ich działania. Prawa człowieka, wolność i sprawiedliwość – to trzy hasła przewodnie czytanych sztuk, w których Wielka Historia, miesza się z codziennością, ofiary rozmawiają ze swoimi oprawcami a Los wcale nie sprzyja człowiekowi. Co zrobić, kiedy państwo staje się wrogiem obywateli, a władza zadaje cios w podstawowe wolności obywatelskie? Czym grozi odrzucenie demokracji na rzecz dyktatury i autorytaryzmu? Rozmowy z autorami i twórcami premierowych czytań poprowadzi Wojciech Majcherek.
Prawa do sztuk reprezentuje ZAiKS.

Premierowe czytania odbędą się w poniedziałki 10, 17 i 24 maja 2021 o godz. 19.00, każde z nich zostanie udostępnione bezpłatnie na tydzień. Linki do poszczególnych czytań będą zamieszczane na Facebooku Teatru Dramatycznego oraz na stronie internetowej w zakładce z repertuarem "DramatOn".

Z kolei na naszej platformie VOD od 12 maja będzie można oglądać nagranie czytania "Placu Bohaterów" Thomasa Bernharda w reżyserii Franciszka Szumińskiego.

Zdjęcie z nagrania "Dwóch w twoim domu", fot. Katarzyna Bąba.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi