Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr jest spotkaniem #3: Widzu, przemów!

powrót
Teatr jest spotkaniem #3: Widzu, przemów!
Teatr jest spotkaniem, Teatr Zagłębia

Teatr jest spotkaniem to cykl cykl spotkań, dyskusji i warsztatów organizowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Drugie już spotkanie w tym cyklu, które odbędzie się 5 czerwca, przebiegnie pod hasłem: Widzu, przemów!

Siedzieliście kiedyś przy stole w teatrze, na scenie? Jeśli nie, 5 czerwca będzie okazja – Teatr Zagłębia zaprasza do udziału w nietypowym warsztacie w ramach cyklu „Teatr jest spotkaniem”.

- Przygotowując program na kolejny sezon, poświęcamy wiele czasu na rozmowy o publiczności. Analizujemy frekwencję poszczególnych przedstawień i zastanawiamy się, dlaczego jedne tytuły widzowie lubią bardziej, inne mniej. Postanowiliśmy spotkać się z widzami i porozmawiać właśnie o tym. Żeby stworzyć dobrą przestrzeń do rozmowy skorzystamy z formuły Long Table. – mówi Aneta Groszyńska, kierownik artystyczna Teatru Zagłębia.

Long Table (Długi Stół) to model dyskusji pozwalający w demokratyczny sposób udzielić głosu wszystkim osobom, które chcą go zabrać. Rozmowa przebiega w swobodnej atmosferze, nie ma autorytarnej pozycji moderatora. Model zaczerpnięty jest z performatywnej działalności słynnego kolektywu amerykańskiego Split Britches. W Polsce był z sukcesem wykorzystywany podczas festiwali i warsztatów przez Forum Teatrologów – grupę aktywnych badaczy i komentatorów współczesnego teatru. Warsztat w Teatrze Zagłębia poprowadzą przedstawiciele Forum: Martyna Friedla, Stanisław Godlewski, Małgorzata Jabłońska, Justyna Michalik, Zofia Smolarska.

Do długiego stołu w Teatrze Zagłębia będzie można przysiąść się 5 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

---

"Teatr jest spotkaniem" to nowy cykl spotkań, dyskusji i warsztatów. Chcemy, by teatr był miejscem, w którym możliwa jest rozmowa – zwłaszcza, gdy w przestrzeni publicznej brakuje merytorycznej debaty. Nazwa cyklu nawiązuje do słów Jerzego Grotowskiego "teatr jest spotkaniem" [tytuł wywiadu udzielony przez Grotowskiego Naimowi Kattowi w "Ku teatrowi ubogiemu", J. Grotowski.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi