Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Małego Widza we Wrocławiu

powrót
Teatr  Małego Widza we Wrocławiu

W dniach 10 i 11 lutego 2018 r. we Wrocławiu odbędzie się Wielkie Otwarcie Teatru Małego Widza. Teatr dotychczas wystawiał sztuki dla dzieci od 1. roku życia tylko w Warszawie. W ten inauguracyjny weekend zobaczymy spektakl „Rozplatanie tęczy” adresowany do dzieci 1-4 lat. Dla widzów teatru przygotowane zostało również sensoryczne foyer pełne inspirujących i niebanalnych zabawek prosto z lasu.

Teatr Małego Widza będzie prezentować swoje przedstawienia w niezależnym ośrodku kultury HART Hostel & Art zlokalizowanym w samym sercu Dziedzińca Artystycznego przy Rydygiera 25a, na wrocławskim Nadodrzu. Inicjatorką całego przedsięwzięcia jest aktorka, Agnieszka Bogdan.
Teatr Małego Widza to wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o NAJmłodszych widzach. Swoje spektakle adresujemy do dzieci już od 1. roku życia.
To teatr niezwykle kameralny - tylko 40 miejsc na widowni - teatr niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, skupiony na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.
Tu nigdy nie gasną światła, tu mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma potworów i stworów wyskakujących z nienacka. Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. Teatr dla maluchów, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku. To teatr, w którym mały widz nie musi zadzierać głowy, bo wszystko dzieje się w „żabiej perspektywie”.

Repertuar w lutym:
Spektakl ROZPLATANIE TĘCZY dla dzieci w wieku 1-4 lat:
10 lutego godz. 10:00 i 16:00
11 lutego godz. 10:00 i 12:00

Spektakl CZTERY PORY ROKU dla dzieci w wieku 1-5 lat:
24 lutego godz. 10:00 i 16:00
25 lutego godz. 10:00 i 12:00

Teatr Małego Widza filia we Wrocławiu
w budynku HART Hostel & Art
ul. Rydygiera 25a (Dziedziniec artystyczny)
50-248 Wrocław


Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi