Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr Miejski w Gdyni powraca

powrót
Teatr Miejski w Gdyni powraca

Teatr Miejski w Gdyni powraca na scenę i to z przytupem. 6 czerwca zaprasza na prapremierę spektaklu w kameralnej obsadzie „Nastazja wychodzi za mąż” na motywach „Idioty” Dostojewskiego.

Powrót to normalności w życiu teatru będzie trudny. Mamy tego świadomość. Ale jak nie spróbujemy, nie przekonamy się jak wygląda nowa rzeczywistość. Pojawia się wreszcie możliwość powrotu do pracy i skorzystamy z niej. Dzięki pomocy i wytycznym Sanepidu zastosujemy się i pomożemy Naszym Widzom w dostosowaniu się do restrykcji sanitarnych, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo, m.in. ograniczonej o 50 % liczby miejsc na widowni, konieczności noszenia w teatrze maseczek, zachowaniu dystansu, dezynfekcji, zabieraniu okryć wierzchnich na widownię.

O planach teatru opowiada Krzysztof Babicki, dyrektor teatru.


Ruszamy więc 6 czerwca 2020 prapremierą spektaklu w kameralnej obsadzie „Nastazja wychodzi za mąż” na motywach „Idioty” Dostojewskiego. Premiera planowana była na 18 kwietnia, ale plany pokrzyżowała pandemia. Spektakl „Nastazja…” wystawiany będzie na małej scenie, która w normalnych warunkach liczy sobie 100 miejsc. W czerwcu (6, 7 i 10 czerwca) z konieczności, ilość osób na widowni będzie bardzo ograniczona.

W sytuacji odwołania Sceny Letniej w Orłowie, Teatr Miejski przygotowuje repertuar na czerwiec, lipiec i połowę sierpnia. Będziemy grali w siedzibie teatru w weekendy. Wznawiamy sztuki, które będą mogły w okresie wakacyjnym przynieść państwu wiele radości. Dokładamy starań, aby nowy repertuar pojawił się już w poniedziałek.

ZAPRASZAMY!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi