Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatr w Multikinie w wakacje

patronat TerazTeraz
powrót
Teatr w Multikinie w wakacje

Chcesz zobaczyć najgłośniejsze spektakle teatralne i baletowe? Wybrać się na wystawy największych malarzy? Nie musisz planować kosztownych podróży do zagranicznych muzeów, galerii i teatrów. Już w czerwcu, lipcu i sierpniu zobaczysz oszałamiające spektakle i największe dzieła mistrzów pędzla na wielkim ekranie Multikina! Najwyższa jakość audiowizualna prezentowanych materiałów, możliwość zapoznania się z każdym detalem obrazu lub układu choreograficznego oraz (w przypadku wystaw) cenny komentarz ekspertów – to tylko niektóre z zalet, jakie niesie ze sobą taka forma kontaktu ze sztuką.

Najbliższe spektakle teatralne i baletowe na wielkim ekranie:

19 czerwca i 17 lipca 2024, g. 19:00 (środa)
NT Live: „Nye” z Michaelem Scheenem

Michael Sheen jako Nye Bevan w surrealistycznej i spektakularnej podróży przez życie i dziedzictwo człowieka, który zmienił oblicze brytyjskiej służby zdrowia. Karierę zaczynał w kopalni, był jednym z przywódców strajku górników w Walii. Zasłynął jako orędownik i twórca Narodowej Służby Zdrowia. Aneurin „Nye” Bevan określany jest mianem polityka, który wywarł największy wpływ na Wielką Brytanię, nigdy nie będąc premierem. W obliczu śmierci Aneurin „Nye” Bevan spogląda w przeszłość i konfrontuje się ze swoimi wspomnieniami.23 czerwca 2024, g. 15:00 (niedziela)
„Orfeusz w Piekle” z Salzburger Festspiele

Kto skomponował najsłynniejszego kankana świata? Oczywiście Jacques Offenbach. A gdzie go umieścił? W swojej najsłynniejszej operetce, czyli w „Orfeuszu w piekle”. Offenbach, francuski kompozytor żydowskiego pochodzenia, w 1855 roku założył prywatny, działający do dziś, Le Théâtre des Bouffes Parisiens. Wystawiał tam jednoaktowe farsy muzyczne, by w roku 1858, trzy lata od otwarcia teatru, dać paryżanom zwariowaną operę komiczną „Orfeusz w piekle”. Jako że miała lekki i niepoprawny charakter oraz dialogi mówione obok partii śpiewanych, uznano ją za nowy gatunek, który dziś nazywamy operetką.27 czerwca 2024, g. 19:00 (czwartek)
„Makbet” z Ralphem Fiennesem i Indirą Varmą

Zdobywca nagród Tony oraz BAFTA Ralph Fiennes („Antoniusz i Kleopatra", „Lista Schindlera", „Koriolan") i zdobywczyni Olivier Award Indira Varma („Present Laughter", „Obi-Wan Kenobi", „Luther") wcielają się w role główne w najnowszej adaptacji „Makbeta" Williama Shakespeare'a. Ta porywająca i oszałamiająca produkcja, od początku przygotowywana z myślą o wielkim ekranie, będzie wydarzeniem, którego nie można przegapić.31 lipca i 28 sierpnia 2024, g. 19:00 (środa)
NT Live: „Vanya” z Andrewem Scottem

Andrew Scott w nietypowej wersji Wujaszka Wanii Czechowa autorstwa Simona Stephensa. Nadzieje, marzenia, skrywane żale i jeden aktor w wielu wcieleniach – nowa adaptacja z uwagą bada złożoność ludzkich emocji. Wyprzedany spektakl nagrano na żywo na londyńskim West Endzie.Zobacz wystawy malarskie na wielkim ekranie:

16 czerwca 2024, g. 12:30 (środa)
„Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów”

Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na kinową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza. Przyjrzymy się w detalach między innymi: „Dziewczynie z perłą”, „Geografowi”, „Mleczarce” („Dziewczynie nalewająca mleko”), „Uliczce”, „Pani piszącej list i jej służącej” czy „Kobiecie z wagą”. Łącznie w jednym miejscu zgromadzono aż 28 obrazów z około 37 przypisywanych Vermeerowi. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.24 czerwca i 5 sierpnia 2024, g. 18:00 (poniedziałek)
„Dzień w londyńskiej the National Gallery”

Spędź dzień z pracowniczkami i pracownikami jednej z największych galerii sztuki na świecie. Po legendarnej londyńskiej Galerii Narodowej oprowadzą Cię jednak nie tylko sprzątaczki, ochroniarze, kuratorzy i dyrekcja, ale także goście specjalni: członkowie Grupy Monty Pythona i księżniczka Eugenia. Pokażą Ci obrazy, które mają dla nich największe znaczenie. A wszystko to z okazji 200-lecia istnienia tej ikonicznej instytucji kultury Wielkiej Brytanii. Założona w 1824 roku The National Gallery to jedna z najbogatszych na świecie kolekcji malarstwa europejskiego. Ten jubileuszowy film oddaje głos przede wszystkim tym, którzy pracują w galerii na co dzień, często niewidoczni dla zwiedzających.

8 lipca i 5 sierpnia 2024, g. 18:00 (poniedziałek)
„Moda i szyk w obrazach Sargenta”

Laureatka Oscara Tilda Swinton modelką Sargenta? Sprawdź to i poznaj XIX-wieczny olśniewający świat mody, skandalu i bezpardonowej autopromocji, które uczyniły Johna Singera Sargenta jednym z najsłynniejszych portrecistów świata. Odkryj unikalny proces twórczy tego amerykańskiego malarza, który był w stanie uchwycić na płótnie ducha rozpędzonej belle époque, okresu zbytku, przepychu i zabawy, tragicznie zakończonego pierwszą wojną światową.Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi