Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teatralne premiery i plany na Śląsku

powrót
Teatralne premiery i plany na Śląsku

Przedstawiamy Państwu plany na najbliższy czas oraz obecny sezon teatralny 2019/2020 w teatrach na Śląsku.

Teatr Polski w Bielsku-Białej
Przedwczoraj, tj. 15 września, na Małej Scenie miała miejsce premiera "Beztlenowców" w reżyserii Ingmara Villqista. Kameralny dramat w wykonaniu 2 dwójki aktorów. Z kolei 6 października, na Dużej Scenie, klasyka czyli "Mistrz i Małgorzata" w reż. Małgorzaty Warsickiej zainauguruje jubileusz 130-lecia bielskiego teatru.

Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej
20 września premierowo zobaczyć będzie można "Robinsona" w reż. Marka Zákostelecký'ego inspirowany klasyczną opowieścią Daniela Defoe.

Teatr Śląski w Katowicach
20 września na Scenie Kameralnej pojawi się „Koszt życia” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, zrealizowany na podstawie nagrodzonego Pulitzerem 2018 tekstu Martyny Majok. Prapremiera ta inauguruje 2. edycję Międzynarodowego Festiwalu „Open The Door” (20 -29 września). Oprócz tego na scenach Teatru Śląskiego planowane jest przełożenie komiksów Bartosza i Tomasza Minkiewiczów „Wilq Superbohater", które to wyreżyseruje Remigiusz Brzyk. Dalej zobaczyć będzie można "On wrócił" w reż. Roberta Talarczyka; spektakl inspirowany twórczością Wiesława Langego w reż. Anny Augustynowicz i według tekstu Artura Pałygi (spektakl powstanie w koprodukcji z Muzeum Śląskim); spektakl inspirowany reportażem „Był sobie chłopczyk" Ewy Winnickiej, w ramach KatoDebiutu zaadaptuje Dominika Łapka, a wyreżyseruje Robert Talarczyk; kolejną inspiracją do spektaklu będzie "Bestariusz Słowiański" i tutaj reżyserią zajmie sie Agata Duda-Gracz.
Planowane jest też wystawienie "Potopu" w reż. Jakuba Roszkowskiego; "Germinal" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego oraz spektakl dla młodych widzów, którzy przygotuje Michał Piotrowski.

Teatr Bez Sceny Andrzeja Dopierały w Katowicach
11 października premierowo zobaczyć będzie można spektakl dla widzów dorosłych, komediothriller psychologiczno - erotyczny pt. "Prawda" w reż. Andrzeja Dopierały.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Najbliższa premiera nowego spektaklu w Sosnowcu planowana jest na 21 września i będzie to "Nowa ksiega dżungli" w reż. Iwo Vedrala, która powstałą na podstawie opowieści Rudyarda Kiplinga.

Teatr Miejski w Gliwicach
11 października na Dużej Scenie zobaczyć będzie można premierowo "Plotkę" w reż. Cezarego Ibera. W kolejnych miesiącach planowane jest wystawienie kultowych "Dwunastu gniewnych ludzi" w reż. Adama Sajnuka; Orwellowski "Folwar zwierzęcy" w reż. Roxany Miner; bajkowej "Alicji w krainie czarów" w reż. Anny Nowiskiej; "Wiedźmy" w reż. Agaty Biziuk. Do tego Szekspirowski "Sen nocy letniej" w reż. Pawła Passiniego, z kolei Jerzy Jan Połoński - zastępca Dyrektora ds. Artystycznych wyreżyseruhe "Tuwim dla dzieci", "Tuwim dla dorosłych" oraz "Przygody Tomka Sawyera".

Teatr Rozrywki w Chorzowie
W najbliższym czasie, tj. w listopadzie na Małej Scenie zobaczyć będzie można "Koncert zaduszkowy" w reż. Jarosława Czarneckiego oraz "Kurę na plecach" w reż. Zbigniewa Stryja. Zaś w nowym roku planowane jest wystawienie musicalu na podstawie znanego filmu z Whoopi Goldberg w roli głównej - "Zakonnica w przebraniu".

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi