Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Teraz Moniuszko w Operze Bałtyckiej

powrót
Teraz Moniuszko w Operze Bałtyckiej
Opera Bałtycka zaprasza

TERAZ MONIUSZKO to najnowszy projekt edukacyjny Opery Bałtyckiej, którego celem jest przybliżenie twórczości Stanisława Moniuszki i jego postaci. Wydarzenie odbywające się w ramach projektu skierowane są do różnych grup wiekowych z całego województwa pomorskiego.

MUCHA MONIUCHA
Dwuetapowy rodzinny konkurs wiedzy o Moniuszce. W pierwszym etapie zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy plastycznej inspirowanej twórczością Moniuszki, tradycją sarmacką lub epoką romantyzmu. Autorzy najciekawszych prac wezmą udział w drugim etapie konkursu, który obędzie się w ramach WIELKIEGO FINAŁU na scenie Opery Bałtyckiej (12 grudnia 2017). Partnerem konkursu MUCHA MONIUCHA jest Radio Gdańsk S.A.

MONIUSZKO W TERENIE – listopad 2017

Ze śpiewem na ustach
Warsztaty muzyczne prowadzone w Malborku i Tczewie przez artystów Chóru Opery Bałtyckiej. Partnerami chóralnych warsztatów są Uniwersytet Trzeciego Wieku w Malborku przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji oraz Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie.

Zatańcz poloneza na studniówce
Warsztaty taneczne prowadzone przez tancerzy baletu Opery Baltyckiej. Wezmą w nich udział trzy szkoły, które zostaną nagrodzone w konkursie na najciekawszą scenkę-teledysk prezentującą alternatywne zakończenie opery „Halka” St. Moniuszki.

Kontusz na żupan – 18 listopada 2017
Warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich opiekunów, prowadzone w foyer Opery Bałtyckiej. Ich tematem będzie kostium staropolski oraz obyczaje szlacheckie.

MONIUSZKO DLA OPORNYCH – 17 listopada 2017
Konferencja dla nauczycieli szkół podstawowych, organizowana we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Wsród panelistów pojawią się specjaliści z zakresu edukacji, muzyki i teatru.

WIELKI FINAŁ – 12 grudnia 2017
Drugi etap i jednocześnie finał konkursu MUCHA MONIUCHA, czyli quiz wiedzy o
kompozytorze. Tego dnia zaprezentowane zostaną też efekty wszystkich warsztatów odbywających się w ramach projektu TERAZ MONIUSZKO – występ chórzystów-amatorów, wystawa projektów kostiumów, prac plastycznych i kolaży przygotowanych w pierwszym etapie konkursu MUCHA MONIUCHA.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna.

komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi