Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Tęsknię za domem czytanie w Radomiu

powrót
Tęsknię za domem czytanie w Radomiu

31 maja 2023 r. Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza na czytanie performatywne tekstu Radosława Bartłomieja Maciąga „Tęsknię za domem”. Inspiracją dla tekstu „Tęsknię za domem” jest historia miasta Pionki... Wstęp wolny.

Radosław Bartłomiej Maciąg pochodzi z Pionek. Jest absolwentem wydziału reżyserii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zrealizował spektakle m.in. w Teatrze Wybrzeże, Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, czy warszawskim Teatrze Studio.

Inspiracją dla tekstu „Tęsknię za domem” jest historia miasta Pionki i jego mieszkańców nierozerwalnie związana z istnieniem i upadkiem Zakładów Tworzyw Sztucznych „Pronit”.

Akcja sztuki opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny robotniczej, która w wyniku utraty źródeł dochodu przeżywa u progu tzw. “wolnej Polski” kryzys ekonomiczny i światopoglądowy.

Bohaterem jest młody człowiek, wyjechał z małego robotniczego miasta, zostawiając za sobą problemy i konflikty domu rodzinnego. Po latach wraca, by zmierzyć się z kryzysem, jaki dotyka jego najbliższych.

Tekst czytać będą: Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Natalia Samojlik, Mateusz Michnikowski, Mateusz Paluch i Jarosław Rabenda.

31 maja godz. 18:00, Scena Kameralna
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi