Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

The Audience w Multikinie

konkurs
powrót
The Audience w Multikinie
The Audience w Multikinie

24. kwietnia o godz. 18:00 w ramach cyklu „Brytyjskie teatry w Multikinie” odbędą się specjalne pokazy „The Audience”. Spektakl nagrano w słynnym londyńskim Royal National Theatre. Helen Mirren wcieliła się w rolę Królowej Elżbiety II. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia do zdobycia w prostym konkursie.

Spektakl według scenariusza Petera Morgana („Królowa”, „Ostatni Król Szkocji”, „Frost/Nixon”, „Kochanice Króla”) wyreżyserował Stephen Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”). Nagranie zostało zrealizowane w czerwcu 2013 roku w Gielgud Theatre w Londynie.

Przez 60 lat Królowa Elżbieta II spotykała każdego ze swych dwunastu premierów na cotygodniowej prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham. Obie strony trzymały się niepisanej zasady, że to co zostało powiedziane podczas tych audiencji nie zostanie powtórzone poza pałacem. „The Audience” przedstawia wyobrażenia na temat tych przełomowych spotkaniach premierów z Królową – cotygodniowych prywatnych audiencji. Prezentując losy Królowej Elżbiety II od momentu kiedy jest młodą matką, aż po jesień życia, spektakl dokumentuje również przemiany polityczne i społeczne.

Helen Mirren w roli Królowej Elżbiety II
Dama Helen Mirren – wybitna brytyjska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, czterokrotnie nominowana do Oscara za filmy: „Szaleństwo króla Jerzego”, „Gosford Park”, „Ostatnia stacja” oraz „Królowa”, za rolę w którym zdobyła statuetkę Oscara. Ponadto jest laureatką 4 nagród BAFTA, trzech Nagród Emmy, trzech Złotych Globów, dwa razy otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu Filmowym w Cannes i raz na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Największą sławę przyniosła jej rola Królowej Elżbiety II w filmie „Królowa”, teraz ponownie wciela się w tę postać na deskach londyńskiego National Theatre.

„The Audience” widzowie zobaczą w czwartek 24 kwietnia o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Konkurs:
Dla czytelników mam 4 podwójne zaproszenia do Multikina Ursynów i Złote Tarasy. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Która rola Helen Mirren podoba Ci się najbardziej i dlaczego?
Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: redakcja@terazteatr.pl
W tytule prosimy wpisać: The Audience
W treści: odpowiedź, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.
Konkurs trwa do 23.04.2014 do godziny 14:00. Redakcja wybierze najciekawsze odpowiedzi i o wygranej poinformuje zwycięzców osobiście.

Szczegóły:
Produkcja:
Reżyseria: Stephen Daldry
Scenariusz: Peter Morgan
Scenografia: Bob Crowley
Oświetlenie: Rick Fisher
Dźwięk: Paul Arditti
Video: Ian William Galloway
Producenci: Matthew Byam Shaw dla Playful Productions, Robert Fox i Andy Harries
Czas trwania: 170 min.

Obsada:
Królowa Elżbieta II – Helen Mirren
Anthony Eden – Michael Elwyn
Margaret Thatcher – Haydn Gwynne
Harold Wilson – Richard McCabe
Gordon Brown – Nathaniel Parker
John Major – Paul Ritter
David Cameron – Rufus Wright
Winston Churchill – Edward Fox
James Callaghan– David Peart
Koniuszy– Geoffrey Beevers
Młoda Królowa Elżbieta II - Nell Williams
Młodszy Koniuszy– Harry Feltham
Lokaj– Matt Plumb
Garderobiany/a – Spencer Kitchen, Elaine Solomon
Cecil Beaton / Detektyw – Jonathan Coote
Detektyw / Policjant – Ian Houghton
Margaret “Bobo” MacDonald / Pokojówka– Charlotte Moore

Bilety:
40 zł – normalny
35 zł – ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
30 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Więcej informacji pod linkiem poniżej

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi