Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

The Metropolitan Opera LIVE

patronat TerazTeraz
powrót
The Metropolitan Opera LIVE
Metropolitan Opera w Kinie Praha

Teraz Teatr oraz Kino Praha serdecznie zapraszają na cykl transmisji „The Metropolitan Opera: Live in HD”. W programie inscenizacje takich oper jak: Kniaź Igor, Werter, Cyganeria, Kopciuszek, Eugeniusz Oniegin. Bilety do nabycia w kasie KINA PRAHA.

„The Metropolitan Opera: Live in HD” to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

Metropolitan Opera stała się jedyną instytucją sztuki prowadzącą globalną serię przedstawień kultury wysokiej na tak wielką skalę. Rozpoczynała w 2006 roku pokazem, który obejrzało 30 tys. widzów zgromadzonych w 150 salach na terenie Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu program Metropolitan Opera powiększał się w każdym sezonie. Obecnie jest wyświetlany w ponad 1700 salach, w 54 krajach. Do chwili obecnej sprzedano ponad 9,6 mln biletów. Transmisje na żywo wywołują zmianę spojrzenia publiczności na operę, zachwycają wykonawców i widzów na całym świecie - powiedział dyrektor generalny Metropolitan Opera, Peter Gelb. Dla całego zespołu teatralnego nie ma nic lepszego, jak dawka adrenaliny w postaci sobotnich popołudniowych transmisji na żywo.
Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

PROGRAM: „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha

KNIAŹ IGOR - Aleksandr Borodin
1.03.2014 I sobota I 17:30 I transmisja Live

WERTER - Jules Massenet
15.03.2014 I sobota I 17:30 I transmisja Live

CYGANERIA - Giacomo Puccini
05.04.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

COSÌ FAN TUTTE [Tak czynią wszystkie] - Wolfgang Amadeusz Mozart
26.04.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

KOPCIUSZEK - Gioacchino Rossini
10.05.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

EUGENIUSZ ONIEGIN - Piotr Czajkowski
24.05.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

RUSAŁKA - Antonín Dvořák
7.06.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

Bilety do nabycia w kasie kina:
Cena biletu na transmisje – 100 zł
Cena biletu na retransmisje – 85 zł
Cena biletu w karnecie – 75 zł
Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

INFORMACJA:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10

Miło nam poinformować, iż wydarzenie objęliśmy patronatem medialnym.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi