Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

The Metropolitan Opera ogłasza sezon 2024-25

powrót
The Metropolitan Opera ogłasza sezon 2024-25

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku ogłasza sezon The Met: Live in HD 2024–25, obejmujący osiem spektakli transmitowanych na żywo do kin, teatrów, oper i filharmonii w całej Polsce.

Osiemnasta edycja nagradzanego cyklu transmisji operowych z The Metropolitan Opera rozpocznie się 5 października 2024 roku pokazem Opowieści Hoffmana Offenbacha. W roli głównej wystąpi uznany tenor Benjamin Bernheim, u jego boku ujrzymy zaś sopranistki Erin Morley i Pretty Yende oraz mezzosopranistkę Clémentine Margaine. Następnie podziwiać będziemy premierową w Met inscenizację opery Jeanine Tesori pod tytułem Grounded. Uziemiona z mezzosopranistką Emily D’Angelo w roli głównej. Nie zabraknie również znanych i lubianych klasyków opery. Met zaprezentuje nam nową inscenizację Salome Straussa w reżyserii Clausa Gutha (w rolach głównych wystąpią sopranistka Elza van den Heever i baryton Peter Mattei, którym partnerować będzie tenor Piotr Buszewski) oraz Aidy Verdiego z udziałem sopranistki Angel Blue i tenora Piotra Beczały, w reżyserii Michaela Mayera. Widzowie Live in HD po raz pierwszy podziwiać będą w kinowych salach transmisję Fidelia Beethovena. Jako Don Pizzaro wystąpi Tomasz Konieczny, w rolę główną wcieli się zaś, poszerzająca swój włoski i niemiecki repertuar, sopranistka Lise Davidsen, którą ujrzymy także w Tosce Pucciniego. Operowy repertuar uzupełniają: Wesele Figara Mozarta w gwiazdorskiej obsadzie i w reżyserii Bartletta Shera oraz uwielbiany Cyrulik sewilski Rossinniego ze wschodzącą gwiazdą opery, mezzosopranistką Aigul Akhmetshiną, która powraca do Met po udanym występie w Carmen u boku Piotra Beczały w poprzednim sezonie. Dyrektor muzyczny Met, Yannick Nézet-Séguin poprowadzi orkiestrę podczas transmisji Grounded. Uziemionej, Aidy i Salome.

The Met: Live in HD sezon 2024–25 w skrócie:
Sezon rozpocznie się 5 października 2024 transmisją Opowieści Hoffmana Offenbacha.

Następnie zaprezentowane zostaną:
Grounded. Uziemionia Jeanine Tesori (19 października 2024),
Tosca Pucciniego (23 listopada 2024),
Aida Verdiego (25 stycznia 2025),
Fidelio Beethovena (15 marca 2025),
Wesele Figara Mozarta (26 kwietnia 2025),
Salome Straussa (17 maja 2025),
Cyrulik sewilski Rossiniego (31 maja 2025).Transmitowane będą sobotnie, popołudniowe spektakle.
Szczegółowy harmonogram wraz z obsadą już wkrótce.

O The Met: Live in HD
Cykl The Met: Live in HD uczynił z The Metropolitan Opera światowego lidera w dostarczaniu alternatywnych treści kinowych. The Metropolitan Opera jako pierwsza intytucja artystyczna na świecie rozpoczęła transmisje spektakli operowych do kin w 2006 roku, stając się pionierem w tej dziedzinie. Od tego czasu inicjatywa rozrosła się. Ponad 31 milionów sprzedanych do tej pory biletów zapewniło Met status instytucji artystycznej prowadzącej największą tego typu globalną działalność, cieszącą się dużym zainteresowaniem na wielu rynkach kinowych, m.in. w Europie.

Inicjatywa The Met: Live in HD zwiększyła dostępność produkcji z nowojorskiej opery dla widzów na całym świecie. Dzięki niej spektakle operowe na najwyższym poziomie podziwiać mogą melomani w różnych zakątkach globu.

Artyści Met oraz znani eksperci i miłośnicy opery prowadzą transmisje, dostarczając widzom informacji na temat oper, przedstawiając ekscytujące materiały zza kulis i przeprowadzając na żywo wywiady z gwiazdami oraz członkami zespołów technicznych i produkcyjnych.

Cykl The Met: Live in HD jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli Neubauer Family Foundation. Cyfrowe wsparcie cyklu zapewnia Bloomberg Philanthropies. Cykl The Met: Live in HD jest wspierany przez Rolex.

Po więcej informacji o pokazach z cyklu The Met: Live in HD zapraszamy na stronę nazywowkinach.pl.

O nazywowkinach.pl

Jesteśmy dystrybutorem najwyższej jakości wydarzeń kinowych, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będącym jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Odkąd rozpoczęliśmy działalność dystrybucyjną w 2007 roku nasza ekskluzywna oferta zapewnia emocje, wzruszenia i rozrywkę milionom miłośników sztuki w kinach w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

W Polsce prezentujemy nasz repertuar w ponad 200 miejscach: w kinach, teatrach, filharmoniach i domach kultury. „The Metropolitan Opera: Live in HD, „National Theatre Live”, „Art Beats”, „Comédie-Française Live”, „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” (i nie tylko) to cykle znajdujące się w naszym portfolio. W 2023 roku wprowadziliśmy do kin również nagradzany, czeski film fabularny „Il Boemo” w reżyserii Petra Václava.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi