Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Tootsie - premiera w Chorzowie

powrót
Tootsie - premiera w Chorzowie
"Tootsie", reż. Magdalena Piekorz, Teatr Rozrywki w Chorzowie

Już dziś, 19 maja 2023r., na Dużej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie premierowo zobaczyć będzie można musical "Tootsie" w reż. Magdaleny Piekorz.

Tootsie to pełna humoru i zabawnych sytuacji historia, opowiadająca o losach utalentowanego aktora, który w życiu nie do końca potrafi odegrać swoją rolę.
Michael Dorsey, bo o nim mowa, oprócz talentu posiada kilka cech, które irytują potencjalnych pracodawców, a także jego bliskich. Nie zdaje sobie sprawy, że perfekcjonizm, którym się kieruje, zamyka mu wiele drzwi zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Postanawia więc podstępem zdobyć to, czego pragnie.

 Przebrany za kobietę zgłasza się na casting i dostaje „rolę życia” – dosłownie i w przenośni. Od tej chwili musi podporządkować się Pani Dorothy Michaels, która – chcąc nie chcąc – staje się „alter ego” bohatera, co skutkuje wieloma nieoczekiwanymi zdarzeniami. Trudno jest bowiem pogodzić ideę autentyczności, która przyświecała Michaelowi, z udawaniem każdego dnia kogoś, kim nie jest.Na tej kanwie zbudowana jest przezabawna komedia. Zawarte w niej szalone pomysły, śmieszne sytuacje, wpadki, czy niespodziewane zwroty akcji, obok wzruszeń i rodzącej się nadziei „mimo wszystko”, sprawiają, że porywa nas ona bez reszty. A nowojorski klimat miejsc akcji, wspaniała muzyka, piosenki wpadające w ucho, urzekająca scenografia, rytm, ruch, wypełniają i ożywiają świat przedstawiony na każdej płaszczyźnie.

 Musical komediowy Tootsie powstał na podstawie fabuły autorstwa Don`a McGuire i Larry`ego Gelbarta oraz filmu wytwórni Columbia Pictures, wyprodukowanego przez Punch Productions z Dustinem Hoffmanem w roli głównej.

Tootsie
Teatr Rozrywki, Duża Scena
premiera: 19-05-2023r.

muzyka i teksty: David Yazbek

libretto: Robert Horn

przekład: Daniel Wyszogrodzki


reżyseria: Magdalena Piekorz

scenografia: Grzegorz Policiński

kostiumy: Lidia Kanclerz

reżyseria światła: Paweł Murlik

wizualizacje: Tomasz Grimm

choreografia: Jakub Lewandowski


kierownictwo muzyczne: Michał Jańczyk

kierownictwo wokalne: Ewa Zug


asystent reżysera: Sławomir Banaś


Obsada: Hubert Waljewski (gościnnie) / Tomasz Wojtan
, Jakub Wróblewski, Wioleta Malchar / Joanna Możdżan, Jarosław Czarnecki
, Bartłomiej Kuciel
, Katarzyna Hołub, Izabella Malik, Marek Chudziński, Beata Wojtan
, Sławomir Banaś, Piotr Brodziński, Michał Gucma, Dominik Koralewski, Paweł Stefan.

Zespół wokalny w składzie: Aleksandra Dyjas, Ewa Grysko, Anna Surma, Karolina Sypniewska, Alicja Witomska, Dagmara Żuchnicka, Rafał Talarczyk, Przemysław Witkowicz

.
Zespół baletowy w składzie: Aleksandra Karch, Sonia Kostrzewa, Zuzanna Marszał, Katarzyna Osuch, Sofiia Popova, Weronika Zięba, Sebastian Chwastecki, Krzysztof Konopka, Paweł Majewski, Łukasz Majowski, Dawid Pilszek

i.
Orkiestra pod dyrekcją Michała Jańczyka
.

Daty kolejnych wystawień musicalu: 19-21 maja, 25-28 maja, 15-18 czerwca, 29-30 września, 01 października, 05-08 października.

Bilety w cenie 39-110zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi