Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Tramwaj... w Kinie Atlantic

patronat TerazTeraz
powrót
Tramwaj... w Kinie Atlantic
NT Live w Kinie Atlantic

4 listopada o 20:00 w Kinie Atlantic odbędzie się pokaz sztuki „Tramwaj Zwany Pożądaniem”, udostępnionej w ramach projektu National Theatre Live, realizowanego na całym świecie przez Narodowy Teatr Wielkiej Brytanii. Patronat nad cyklem objął TerazTeatr.pl

"Tramwaj Zwany Pożądaniem" to dziesiąty pokaz w serii "Oglądaj spektakle z cyklu National Theatre Live wraz z UW!", wydarzeniu objętym honorowym patronatem przez Jego Magnificencję Rektora UW, dr hab. Marcina Pałysa, prof. UW. Sztuka została zarejestrowana na deskach teatru Young Vic w Londynie. Pod wodzą reżysera Benedicta Andrewsa, w rolę Blanche DuBois wcieliła się jedna z najlepszych i najbardziej znanych aktorek swojego pokolenia – Gillian Anderson (The X-Files, The Fall, Great Expectations). Jej siostrę, Stellę, zagrała Vanessa Kirby (Great Expectaions stacji BBC, szuka Three Sisters w teatrze Young Vic), a słynnego Stanleya Kowalskiego sportretował znany głównie hollywoodzkiej publiczności Ben Foster (Kill Your Darlings, 30 Days Of Night, 3:10 To Yuma, Six Feet Under).

Gdy życie Blanche zaczyna ją przerastać, zwraca się o pomoc do siostry, Stelli. Mieszkając u niej, staje twarzą w twarz z brutalną, bezlitosną osobowością Stanleya Kowalskiego, który to krok po kroku przyczynia się do coraz gorszego stanu psychicznego sfrustrowanej lokatorki.
Polskie napisy do przedstawienia opracowano na podstawie przekładu Jacka Poniedziałka. Licencji na wykorzystanie tego przekładu udzieliła Agencja Dramatu i Teatru „ADiT”.

Dzięki współpracy z Samorządem Studentów oraz Samorządem Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, Kino Atlantic będzie mogło zaprezentować ten wyjątkowy spektakl, od niedawna dostępny w portfolio regionalnego dystrybutora CIKANEK Management.

Cennik biletów:
35zł – bilet normalny
30zł – bilet ulgowy (dla studentów, seniorów oraz posiadaczy Karty Kinomana)
25zł – bilet dla studentów / doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego
Bilety dostępne wyłącznie w kasach Kina Atlantic!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi