Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Trójkąt bermudzki PREMIERA Teatr Telewizji 21.09

powrót
Trójkąt bermudzki PREMIERA Teatr Telewizji 21.09

21 września 2020 r. zapraszamy na premierę Teatru Telewizji, komedię Marka Kochana pt. "Trójkąt bermudzki". Występują: Radosław Pazura, Cezary Pazura, Anna Karczmarczyk.

Sztuka o trójce cudownie ocalałych z katastrofy samolotowej rozbitków, którzy znaleźli się na niezamieszkałej wyspie w okolicach Bermudów. Dwaj bohaterowie w średnim wieku i po przejściach rodzinnych, Mirosław i Radomir, prezentują diametralnie różne poglądy i odmienne charaktery, zatem mimo tragicznej sytuacji, nie potrafią odnaleźć wspólnego języka.

Mirosław, pozornie ten wyżej urodzony, ma się za lepszego od Radomira, w jego przekonaniu prostaka i gbura. Nie chce z nim współpracować i nie zależy mu na budowie tratwy ratunkowej, woli oddawać się malkontenckim rozważaniom, wymyślać pretensje i drwiny. Sytuacji nie poprawia nagłe pojawienie się Pięknej Pani. Mimo że panowie jednoczą się na chwilę, rywalizując o względy kobiety, ostatecznie obaj przegrywają, bo na horyzoncie pojawia się statek z piratami.

Zdaniem Bodo Koxa tekst Marka Kochana jest satyrycznym opisem obecnej sytuacji społecznej w Polsce, gdzie dwa zwaśnione obozy, zamiast poświęcać swoją energię na rzecz współpracy, trwonią ją na spory i wzajemne, bolesne złośliwości. Trójkąt Bermudzki kojarzony jest z zagadką, tajemnicą. Trójkąt dwóch antagonistów i pięknej kobiety jest też zagadką i kryje w sobie tajemnicę. Reżyser postanowił wykorzystać w swojej inscenizacji elementy groteskowe i utrzymać całość w konwencji komiksu, dlatego aktorzy grają bez zbędnego psychologizowania, w naiwnej i papierowej scenografii Wojciecha Żogały i przerysowanych kostiumach autorstwa Katarzyny Adamczyk.

szczegóły:
Autor: Marek Kochan
Reżyseria: Bodo Kox
Scenografia: Wojciech Żogała
Kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Montaż: Milenia Fiedler, Joanna Fidos
Obsada: Radosław Pazura (Mirosław), Cezary Pazura (Radomir), Anna Karczmarczyk (Piękna Pani)

PREMIERA: 21.09.2020, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi