Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Tu i Teraz! Goście na Scenie w Galerii.

powrót
Tu i Teraz! Goście na Scenie w Galerii.
Tu i Teraz! Teatr Śląski w Katowicach

Scena w Galerii Teatru Śląskiego została oddana w ręce gości dzięki czemu w styczniu oraz w lutym zobaczyć będzie można na tej scenie 6 ciekawych, gościnnych spektakli, które zostały wybrane z ponad 50 konkursowych zgłoszeń. Poniżej prezentujemy krótkie opisy poszczególnych spektakli.

Ceny wejść na poszczególne spektakle są zróżnicowany więc podajemy je przy każdym z opisów sztuki. Dodatkowo w kasie można już nabyć specjalny bilet łączony na 3 wybrane dni (poza 29.01) dla 1 osoby w cenie 45 zł.

14 stycznia, godz. 19.00 - „Kopidoł”, Teatr Naumiony z Ornontowic.
Niektóre z tradycji Górnego Śląska powoli zanikają, jednak w "Kopidole" można ujrzeć obrzędy, które do niedawna były kultywowane w naszym województwie przez wiele pokoleń. Wielopokoleniowa rodzina, którą życie codzienne zakłóca śmierć seniora rodu. Pomimo tego, że tematyka spektaklu jest raczej poważna, całość utrzymana jest w konwencji tragikomicznej. Rodzinne perypetie grane w całości w gwarze śląskiej, rozbawią, zafascynują i zachwycą każdego widza.
Bilety w cenie 20 zł.


Zwiastun "Kopidoła"

20 stycznia, godz. 19.00 - „#BDRMPP” autorski projekt Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego z Łodzi
Spektakl #DBRMPP inspirowany jest utworem Doroty Masłowskiej Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku. To balansująca na granicy wzruszenia i dobrej zabawy podróż po świecie kiczu, opowieść o szybkim zaspokajaniu potrzeby bycia-z-kimkolwiek. Artyści stwarzają obraz ludzi bezradnych, który uwodzi publiczność swoją błyskotliwością i sugestywnością. Choreografia spektaklu została nagrodzona na Warszawskiej Platformie Tańca 2016 oraz na Krakowskim Konkursie Choreograficznym „3…2…1… TANIEC”.
Bilety w cenie 25 i 15 zł.


Zwiastun "#BDRMPP"

26 stycznia, godz. 19.00 - „Czekając na Otella”, Teatr Ekipa z Warszawy
Dwóch aktorów o afrykańskim pochodzeniu spotyka się na przesłuchaniu do tytułowej roli w Otellu Wiliama Shakespeare’a. Obaj znają tekst sztuki na pamięć, mają przeanalizowane każde słowo. Spotkanie w takich okolicznościach staje się pretekstem do przyjrzenia się sobie, analizy własnej tożsamości, zbadania swoich korzeni rozpiętych pomiędzy dwoma kontynentami. A może stanie się czymś jeszcze? Może polskiemu widzowi uda się w problemach bohaterów odnaleźć swoje własne? Jak często zastanawiamy się, czym dla nas jest ojczyzna?
Bilety w cenie 25 i 15 zł.


Zwiastun "Czekając na Otella"

29 stycznia, godz. 19.00 - „Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies”, Absolwenci Studium Aktorskiego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie
Zespół Śmierci i Tańca to komediowy spektakl muzyczny oparty na utworach zespołu The Tiger Lillies, w autorskich tłumaczeniach Szymona Jachimka.

Przedstawienie ma formę cyrkowego show z graną na żywo muzyką (surowe brzmienia kontrabasu, klawiszy i perkusji) oraz choreografiami z elementami akrobatycznymi.

Bohaterami tej opowieści są artyści cyrkowi, których sława dawno minęła – m.in. niespełniony Iluzjonista-podpalacz, nimfomanka z trzema piersiami, osamotniony transwestyta. Niezależnie od swojej profesji przybierają postaci klaunów, aby zaśpiewać o tym, co wszystkim nam „śni się po nocach”, ale do czego nie mamy odwagi się przyznać rano. Ten cyrk dziwolągów jest krzywym zwierciadłem mrocznych zakamarków naszych dusz. Bohaterowie tak samo jak my cierpią, kochają, śmieją się, grzeszą, walczą z brakiem akceptacji. Tyle że bycie klaunem daje prawo opowiadać o tym odważnie i bezkompromisowo.

Popisy akrobatyczne, wokalne i taneczne, drapieżne tłumaczenia piosenek, interakcje z publicznością, która prowokowana jest do wyjścia z roli niemego świadka scenicznych wydarzeń. To inspirowane twórczością legendarnych królów muzycznej makabry show, podane w sposób groteskowy, a zarazem dramatyczny.
Bilety w cenie 45 i 35 zł.


Zwiastun "Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies"

9 lutego, godz. 19.00 - „Dali”, producent spektaklu - Teatr Barakah z Krakowa
Projekt „Dalí” to wydarzenie z pogranicza spektaklu i performance'u oparte na działaniach fizycznych i interakcji z widzem. Autorski projekt Agaty Woźnickiej i Bartosza Ostrowskiego powstał w ramach Sceny Eksperymentalnej Teatru Barakah. Inspiracją dla twórców była postać Salvadora Dalí, jego dorobek i życie prywatne, w szczególności jego relacja z żoną, Galą Dalí. Sekwencję scen spaja ze sobą hasło: „Od Dalego różni mnie tylko to, że nim nie jestem”. Poprzez działania performerów widz otrzymuje zaproszenie do serii wrażeniowych obrazów oddziaływujących na zmysły. Dodatkowym aspektem budującym kreowanie tu i teraz jest obecność dj’a, który na bieżąco tworzy warstwę dźwiękową spektaklu.
Bilety w cenie 25 i 15 zł.


"Dali", Agata Woźnicka, Bartosz Ostrowski, Teatr Barakah z Krakowa

22 lutego, godz. 19.00 - „Profanum” 22.02, grupa Ruchomy Kolektyw
Tancerze-aktorzy bez kompromisów! Niezależną grupę Ruchomy Kolektyw tworzą absolwenci i studenci ostatnich lat Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (filia PWST w Krakowie). Zespół powołano w 2013 roku na potrzeby spektaklu „Profanum”, który powstał w ramach programu „Scena Młodych” realizowanego w Warszawskiej Operze Kameralnej i od tego czasu co chwilę głośno o ich działaniach artystycznych. Do współpracy zaprosiła ich. M.in. Ewelina Marciniak (udział w spektaklu „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”).

W spektaklu teatru tańca „Profanum”, który wyreżyserował choreograf Kamil Wawrzuta widz zostaje z sensualną narracją na temat tego, co absolutnie nie jest święte. Choreografia staje się zapisem ruchowego obrzędu zwykłych czynności pomieszanych z tymi, z tradycji chrześcijańskiej (np. chrzest, motywy Piety).
Bilety w cenie 25 i 15 zł.


Zwiastun „Profanum”

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi