Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

TU i TERAZ - program II przeglądu teatralnego

powrót
TU i TERAZ - program II przeglądu teatralnego
TU i TERAZ - przegląd teatralny

Śląska gościnność zobowiązuje. Teatr Śląski organizuje koleją edycję przeglądu teatralnego TU i TERAZ. Nietypową przestrzeń, bo Scenę w Galerii na poddaszu Galerii Katowickiej, oddają ponownie w ręce gości. Z przesłanych propozycji wybranych zostało kilka i właśnie one zostaną na Scenie w Galerii, profesjonalnej przestrzeni teatralnej na poddaszu Galerii Katowickiej z widownią na 200 osób.

Druga edycja cyklu TU i TERAZ będzie odbywać się w dniach 17 lutego – 31 marca. W ramach przeglądu zobaczyć będzie można 6 różnorakich spektakli, poniżej prezentujemy program oraz opis poszczególnych wydarzeń.

Na każdy ze spektakli bilety w cenie 15-20 zł do nabycia w kasach Teatru Śląskiego oraz na stronie internetowej teatru.

17 lutego | 18.00
AMOR OMNIA VINCIT | Rafał Domagała
Jego przejmujące baśnie zna każdy, niewielu jednak zdaje sobie sprawę w jaki sposób łączą się z jego osobistym życiem. Ten obsypany nagrodami monodram, to prawdziwa baśń z życia Hansa Christiana Andersena. O skomplikowanych relacjach małżeńskich, mrocznych zakamarkach ludzkich pragnień, niepokoju, braku miłości i ludzkiej bezwzględności.
Czas trwania: 45 minut

16 marca | 18.00
NAZYWAM SIĘ WOJNA | Teatr „Rudzi”
Pozornie zwykłe historie i równie zwykłe dzieciaki, które wciąż się bawią, często się śmieją i marzą. To dzieci wojny, jej wnuki i prawnuki. Dzieci, którym nozdrza wypełnia zapach prochu strzelniczego, a w uszach dźwięczą odgłosy wysadzanych w powietrze domów. Teatr ożywionej formy, w którym gorzką opowieść snuje Babcia Wojna.
Czas trwania: 40 min | Wiek: + 9 lat

17 marca | 18.00
PARA NR 1 | Gorczyca/Malinowski
Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy.
Najlepszy ja. Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.
Czas trwania: 75 minut

24 marca | 18.00
BUM | Teatr Realistyczny
To opowieść o słowach, które opuściły znaczenia. O kryzysach wartości i o tym, które z nich możemy poświęcić dla społecznego uznania, wygody, bezpieczeństwa lub świętego spokoju. O czterech zdeterminowanych bohaterkach, które w strachu przed przyszłością, głupocie paraliżującej zdrowy osąd teraźniejszości i analizę konsekwencji, w półsennej malignie, postanawiają dokonać tego, co nie do pomyślenia...
Czas trwania: 55 minut

30 marca | 18.00
GNIENIE | Teatr T. C. R.
Dramat, który rozgrywa się w ośrodku pragnień i antyszambrowań. Bohaterowie w oczekiwaniu na wymarzone życie zabierają nas na panoramiczną wycieczkę po swoim wyłażonym życiu. Nagradzana na festiwalach teatralnych opowieść o poszukiwaniu szczęścia i ściganiu pragnień. Pragnień, które zderzają się z rzeczywistością i słychać już tylko dźwięk gnienia blachy…
Czas trwania: 55 minut

31 marca | 18.00
#[+#@!? (słowo na G) | Teatr Układ Formalny
Gwałt. Zadać gwałt. Zgwałcić. Gwałciciel. G. Słowo na „G”.
Za 45 minut, na ostatniej godzinie lekcyjnej odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o g… Słowo na „G” stanie się jednym z aktorów rozgrywającego się na terenie szkoły spektaklu, gdzie nauczyciele i uczniowie walczą ze sobą na definicje rzeczonej sytuacji. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś”. Nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.
Czas trwania: 2 x 45 minut (+ 15 minut przerwy)

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi