Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

United Solo już w maju

powrót
United Solo już w maju
United Solo 2014 w Teatrze Syrena

Europejska edycja nowojorskiego festiwalu monodramów UNITED SOLO odbędzie się 27-31 maja w Teatrze Syrena. United Solo EUROPE to projekt umożliwiający także europejskiej publiczności obejrzenie znakomitych spektakli jednego aktora – zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i z Europy.

Festiwal United Solo powstał w 2010 r. w Nowym Jorku. To największy przegląd monodramów na świecie, co roku przyciągający tłumy do Theatre Row – teatru znajdującego się w epicentrum światowej rozrywki przy 42 ulicy na Manhattanie. United Solo prezentuje spektakle nie tylko renomowanych artystów, lecz także wschodzących gwiazd show-biznesu, rekomenduje i nagradza najlepsze przedstawienia oraz wspiera charytatywnie środowisko teatralne.

Europejska edycja jest poszerzeniem aspiracji i działań organizatorów nowojorskiego festiwalu. W tym roku gościmy w Teatrze SYRENA monodramy z USA, Szwecji, Finlandii i Polski. Artyści zaproszeni na USE poruszają w swoich spektaklach różnorodną problematykę (codzienne troski matki niepełnosprawnego dziecka, walka z rasizmem, dylematy Hamleta), a każde z przedstawień jest prezentacją odmiennej koncepcji monodramu. Gościem specjalnym tegorocznej edycji United Solo Europe będzie światowej sławy aktorka Fiona Shaw!

Zwiastun tegorocznej edycji Festiwalu United Solo.


HARMONOGRAM UNITED SOLO EUROPE 2014, TEATR SYRENA
27 V 2014, 20:00
USE: LynnMarie Rink - Wrap Your Heart Around It (USA)
28 V 2014, 20.00
USE: Roger Westberg - Hamlet, A Stand Up (Szwecja)
29 V 2014, 20.00
USE: Monika Mariotti - Moja Nina (Polska)
30 V 2014, 20.00
USE: Grace Kiley - Longing for Grace (USA)
31 V 2014, 20.00
USE: Robert Jägerhorn - Waiting for Hitchcock (Finlandia)

Rezerwacje: bilety@teatrsyrena.pl oraz (22)101 16 09.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi