Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Viva Opera w Kołobrzegu

powrót
Viva Opera w Kołobrzegu

1 lipca 2022 r. o 20.00 w amfiteatrze w Kołobrzegu odbędzie się niezwykły koncert Viva Opera! Zabrzmią szlagiery z najsłynniejszych musicali czy niezapomnianych przebojów operetkowych. Opera na Zamku w Szczecinie zabiera Państwa prosto na muzyczne spotkanie między innymi z wielką damą światowej opery – Małgorzatą Walewską. Serdecznie zapraszamy.

Na scenie kołobrzeskiego amfiteatru wystąpi siedmiu solistów i orkiestra Opery na Zamku pod batutą pochodzącego z Bułgarii maestro Vladimira Kiradjieva. W bogatym repertuarze koncertu nie zabraknie porywających i energetycznych piosenek z najsłynniejszych musicali, pełnych dowcipu fragmentów operetek oraz wirtuozerskich popisów orkiestry. Piękne głosy, porywająca i energetyczna muzyka oraz klimat letniego wieczoru gwarantują świetną rozrywkę dla spragnionej dobrej zabawy i artystycznych doznań publiczności. Będzie nam niezmiernie miło wraz z Państwem przywitać lato na jedynym takim koncercie w bliskości bałtyckiej plaży, w otoczeniu przyjemnej i odprężającej scenerii.

Gość specjalny – Małgorzata Walewska zabierze Państwa do niezwykłego świata opery. Całości tej muzycznej uczty dopełni prowadzący koncert, który podzieli się z Państwem anegdotami o utworach i kompozytorach. To już kolejny wyjazd Opery na Zamku nad morze. Kurort to doskonałe miejsce na pokazanie artystycznych możliwości jedynego w regionie teatru muzycznego i uprzyjemnienie czasu wczasowiczom, spragnionych dźwięków. Jeszcze kilka lat temu w nadmorskich miejscowościach brakowało tak dużych widowisk ze sfery kultury wysokiej. Były festiwale, koncerty techno, pop, kabarety, disco polo… Ale potrzebny jest też wypoczynek przy muzyce klasycznej, bo wielu melomanów spędza wakacje nad Bałtykiem. Opera na Zamku proponuje repertuar lekki, koncert jest bowiem przygotowywany nie tylko dla wiernych miłośników opery: trafi w gust każdego widza.

BIO
Małgorzata Walewska jest laureatką oraz finalistką wielu międzynarodowych konkursów. Debiutowała jako Polina w Damie pikowej oraz w roli Carmen w wiedeńskiej Staatsoper. W 2005 roku zadebiutowała w Metropolitan Opera w Nowym Jorku jako Dalila w Samsonie i Dalili u boku José Cury. Pracowała z Luciano Pavarottim i Placido Domingo. Współpracowała z wieloma światowej sławy dyrygentami takimi jak: Marco Armiliato, Semyon Bychkov, Jesus Lopez Cobos, Asher Fish, Valery Gergiev, Philippe Jordan, Vladimir Jurowski,Nicholas Collon, Marco Letonja, Nicola Luisotti, Carlo Montanaro, Stefan Soltesz, Carlo Rizzi, Massimo Zanetti czy Andriy Yurkevych. Wystąpiła na ponad 30 scenach słynnych teatrów m.in: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie, Palacio de Bellas Artes w Meksyku, Grand Théâtre w Genewie, Oper Köln w Niemczech, Teatro Real w Madrycie, Teatro Nacional de São Carlos w Lizbonie, Teatro dell'Opera w Rzymie, Seattle Opera, San Francisco Opera, Grand Théâtre w Luksemburgu, Finnish National Opera w Helsinkach, Washington National Opera, Baltimore Opera czy Herodion Theatre w Atenach. Współpracuje m.in. z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Krakowską, Orkiestrą Filharmonii Podlaskiej, Orkiestrą Sinfonia Iuventus.Obsada:
Małgorzata Walewska
Lucyna Boguszewska
Joanna Tylkowska-Drożdż
Tomasz Łuczak
Juan Noval-Moro
Piotr Zgorzelski
Janusz Lewandowski

Orkiestra Opery na Zamku
Dyrygent Vladimir Kiradjiev
Prowadzący koncert Andrzej Wątorski
Inspicjent Maria Malinowska-Przybyłowicz

1 lipca 2022 r. amfiteatr w Kołobrzegu
2 lipca 2022 r. amfiteatr w Świnoujściu

Bilety - 45-60 zł

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi