Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wakacje w Operze Nova

powrót
Wakacje w Operze Nova

W Operze Nova w Bydgoszczy trwają wystawy kostiumów, można takżę wziąć udział w konkursie a już w sierpniu artyści powracają do prób nad najnowszą produkcją czyli prapremierą "Bulwaru Zachodzącego Słońca".

Kostiumy zaprojektowane przez znakomite polskie scenografki i kostiumolożki: Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę, a wykonane w pracowniach krawieckich Opery Nova, oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej.
Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą ze spektakli będących w bieżącym repertuarze, aczkolwiek w ostatnim sezonie nie wystawianych z powodu pandemii. W czasie wakacji jest okazja do ich obejrzenia w specjalnej aranżacji poza budynkiem Opery.

Aktualnie prezentowana, druga już "odsłona" pokazuje zachwycające ( i jakże pracochłonne w wykonaniu) kostiumy pierwszoplanowych postaci z oper Mozarta, Verdiego, baletu Czajkowskiego, operetki Kálmána. Przy okazji pracownicy działów technicznych Opery Nova odkryli niektóre z tajemnic ich wykonania : tworzenie misternych konstrukcji z krynolin i stelaży ukrytych w sukniach, produkcja masek z butafory czy….farbowanie kogucich piór i naprawa „latających sztyletów”.

CH Rondo zaprasza do 22 lipca do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodami będą bilety na spektakle Opery Nova. Prosimy śledzić media społecznościowe.

Ostro w stronę "Bulwaru Zachodzącego Słońca"
Po przerwie urlopowej zespoły artystyczne wznowią od 16 sierpnia prace nad przygotowaniami do premiery musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca" A.L.Webbera w reżyserii Jacka Mikołajczyka i pod muzycznym kierownictwem Krzysztofa Herdzina. To najdłużej wyczekiwana i realizowana premiera w historii bydgoskiej sceny operowej.
Działy techniczne ( m.in. pracownie krawieckie) pracować będą już od początku sierpnia.

Sprzedaż bilety na premierę zaplanowaną na 18 września br. i pozostałe wrześniowe spektakle „Bulwaru…” rozpocznie się 9 sierpnia – w kasie biletowej oraz online.

Do tego czasu prosimy o zapoznanie się z aktualnym regulaminem uczestnictwa widzów oraz sprzedaży biletów; będzie on wkrótce opublikowany na stronie internetowej Opery Nova w zakładce Bilety.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi