Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wakacyjny Przegląd Przedstawień w Rozrywce

patronat TerazTeraz
powrót
Wakacyjny Przegląd Przedstawień w Rozrywce

Od 31. lipca 2018 r. zapraszamy do Teatru Rozrywki w Chorzowie na 20. Wakacyjny Przegląd Przedstawień. Tegoroczna edycja związana jest z nazwiskiem wybitnej reżyser, Agaty Dudy-Gracz. Zobaczymy dwa spektakle jej autorstwa: "Po Burzy Szekspira" z wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol oraz "Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk" z Teatru Nowego w Poznaniu. Przegląd uświetni również koncert światowej sławy zespołu instrumentalnego KROKE.

31 lipca, godz. 19.00 –„Po Burzy Szekspira” gościnnie Teatr Capitol z Wrocławia.
Do realizacji autorskiego spektaklu opartego o szekspirowskie motywy z Burzy zaproszona została jedna z najciekawszych twórczyń teatralnych, Agata Duda-Gracz. To nie jest zwykła adaptacja, a kolejny szekspirowski apokryf reżyserki, moralitet o umieraniu człowieka w człowieku, o samotności i niespełnieniu.
Rzecz o tym, jak pozornie niewiele znaczące decyzje stają się pasmem błędów życiowych, prowadzących do głębokiej frustracji i nienawiści wobec najbliższych. O tym, jak – i dlaczego – zabijamy w sobie magię, radość i akceptację życia.

5 sierpnia, godz. 19.00 – koncert Kroke z gościnnym udziałem Zohara Fresco.
KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną.
Zespół KROKE, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.

W Chorzowie zespół wystąpi z Zoharem Fresco – izraelskim perkusistą tureckiego pochodzenia. Zohar Fresco specjalizuje się w grze na bębnach obręczowych. Najbardziej znany jest jako członek tria jazzowego, które tworzy wraz ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i polskim pianistą Leszkiem Możdżerem. W latach 1991–2003 był członkiem izraelskiego zespołu muzyki instrumentalnej Bustan Abraham.

17 sierpnia, godz. 19.00 – „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi kamyk” gościnnie Teatr Nowy z Poznania.
Jest taka wieś, w której powietrze zastygło. Jest taka wieś, w której cisza trwa nieprzerwanie: nie słychać w niej ani brzęczenia much, ani wiatru poruszającego kłosami zbóż na polach, ani nadjeżdżającego wozu… Jest taka wieś, w której nie ma dzieci, od lat nie ocieliła się żadna krowa, a kury nie znoszą jajek. Mechanizm rodzenia i umierania został wstrzymany. Nie tworzą się nowe rodziny. Połowa domów stoi pusta, bo pozostali tutaj wyłącznie najsilniejsi. I żaden z mieszkańców nie jest normalny.

Czy przygotowywane z wielką pompą wesele Zuni i Siutka przerwie panowanie ciszy, ożywi lokalną społeczność i zakończy martwy sezon tradycyjnym „…i żyli długo i szczęśliwie”? A może postępującej apokalipsy nie da się już powstrzymać? Jedno jest pewne: nadciąga nieproszony gość weselny: zło.

Patronat TerazTeatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi