Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Warsztaty dramaturgiczne

powrót
Warsztaty dramaturgiczne
Artur Pałyga zaprasza

18 i 19 czerwca 2015 r. zapraszamy na dwudniowe warsztaty dramaturgiczne prowadzone przez Artura Pałygę, jednego z głównych dramaturgów i dramatopisarzy w Polsce, które odbywać się będą w Teatrze Polskim w Poznaniu. Warsztaty są częścią projektu MIJANIE będącego częścią festiwalu Nowa Siła Kuratorska.

Autor odsłoni tajniki zatrzymywania postaci i sytuacji w słowie, odwołując się do swojego bogatego doświadczenia dramaturgicznego. Zachowanie w języku (lub przez język) jest zarazem pewną formą uśmiercenia, a bohaterowie pozornie zatrzymani w miejscu mijają, ponieważ z czasem wymykają się pamięci i interpretacji. Punktem wyjścia dla rozmów i pisania będą fragmenty powieści Marcela Prousta.

Artur Pałyga – dramatopisarz, dramaturg, reportażysta. Laureat konkursu dramaturgicznego Metafory Rzeczywistości organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu (2009) roku oraz Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2013), autor książki „Kołchoz imienia Adama Mickiewicza. Reportaże z Białorusi”. Pracował jako konsultant programowy w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz dramaturg w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Obecnie pracuje w Teatrze Śląskim w Katowicach. Animator Teatru Tekstu im. Teodora Sixta przy Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz moderator wielu warsztatów dramatopisarskich, m.in. SPAM-u w ramach Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Pracowni Podejrzanych Praktyk Teatralnych zorganizowanej przy Teatrze Powszechnym w Warszawie (we współpracy z Małgorzatą Sikorską-Miszczuk) . Felietonista portalu e-teatr.pl, czasopisma „Przyjaciel Pies” oraz bloger.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi