Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Warsztaty mistrzowskie z Peszkiem

powrót
Warsztaty mistrzowskie z Peszkiem

26 i 27 października 2018r. zapraszamy do Wrocławskiego Teatru Pantomimy na warsztaty mistrzowskie z Janem Peszkiem w ramach projektu Akcja: EDUKACJA. Koszt udziału jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy!

Pierwsze Warsztaty mistrzowskie we Wrocławskim Teatrze Pantomimy poprowadzi Jan Peszek – jeden z najważniejszych i cenionych polskich aktorów, reżyser teatralny i pedagog. W okresie 1969-1975 aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie kreował role m.in. w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego („Protesilas i Laodamia”, „Gry w zabijanego”).

Warsztaty mistrzowskie prowadzić będą zaproszeni artyści, aktorzy i reżyserzy, związani ze środowiskiem tanecznym i teatralnym. Zajęcia mają na celu zbudować dialog pomiędzy pantomimą,
a teatrem dramatycznym, teatrem formy i tańca oraz podnieść kompetencje ruchowe i aktorskie uczestników warsztatów. Spotkania z wybitnymi artystami są pretekstem do konfrontowania swoich wyobrażeń o ruchu, aktorstwie, teatrze czy sztuce w ogóle.
W warsztatach uczestniczyć mogą osoby zarówno rozpoczynające swoją teatralną przygodę, jak i posiadające już doświadczenie aktorskie.

Akcja: EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe. Pierwsza edycja A:E ruszyła w pantomimie w 2014 roku; od tego czasu przeprowadzono blisko 700 warsztatów teatralnych, w których uczestniczyło ponad 4400 osób – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W najbliższym sezonie teatralnym Akcja: EDUKACJA będzie kontynuowana w lekko zmienionej formule, pojawią się właśnie m.in. WARSZTATY MISTRZOWSKIE.

Termin warsztatów:
26, 27 października 2018 w godz. 10:00-14:00 (przerwa) 17:00-21:00
Zapisy: agnieszka.charkot@gmail.com
Miejsce: sala prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (aleja Dębowa 16).
Koszt: udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zajęcia adresowane są do osób w wieku 18-35 lat.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu Akcja: EDUKACJA i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi