Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wesele PREMIERA Teatr Telewizji 28.01

powrót
Wesele PREMIERA Teatr Telewizji 28.01

28 stycznia 2019 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na wielki dramat Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. W rolach głównych: Grzegorz Małecki, Dominika Kluźniak, Diana Zamoyska, Piotr Ligenza, Piotr Adamczyk, Tomasz Schuchard.

„Wesele” jest opowieścią o społeczeństwie, narodzie, o zbiorowości. Dziś, sto lat po odzyskaniu niepodległości, wszystkie społeczne debaty krążą wciąż wokół polskiej religijności, mitów i walk narodowo-wyzwoleńczych, niepodległości, polskiej rodziny, sztuki i zróżnicowanego, skonfliktowanego społeczeństwa. Stanisław Wyspiański w swoim dramacie profetycznie zrobił miejsce na to, co gorzkie, trudne i wzniosłe w polskiej historii. W zapisie polskich traum z roku 1900 znalazło się miejsce także i na te, które dopiero miały nadejść.

Wawrzyniec Kostrzewski realizuje spektakl opierając się na teatralnej umowności, uruchamiając wyobraźnię widza poprzez niedopowiedzenie, plastyczny skrót, symbol, skupiając się na aktorze i słowie. Struktura dramatu Wyspiańskiego wręcz nakazuje poruszać się między czasami, znaczeniami i przestrzeniami. To jedna z zachęt do odważniejszego otwarcia się na symbolizm i do przeprowadzenia głębszej analizy pod kątem współczesności.

Szczegóły:
Autor: Stanisław Wyspiański
Scenariusz i reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski
Zdjęcia: Adam Bajerski
Scenografia: Katarzyna Nesteruk, Ewa Kochańska
Kostiumy: Katarzyna Nesteruk
Choreografia: Jarosław Staniek
Muzyka: Barbara Derlak, Tomasz Waldowski, Piotr Łabonarski
Opracowanie muzyczne: Joanna Badełek
Montaż: Jakub Motylewski PSM
Obsada: Grzegorz Małecki, Dominika Kluźniak, Diana Zamoyska, Piotr Ligenza, Piotr Adamczyk, Tomasz Schuchard, Michał Czernecki, Agnieszka Suchora, Ewa Konstancja Bułhak, Olga Sarzyńska, Jerzy Schejbal oraz Halina Łabonarska, Daniel Olbrychski, Przemysław Stippa, Przemysław Bluszcz, Adam Ferency, Piotr Cyrwus, Mariusz Bonaszewski, Marian Opania, Tomasz Sapryk i inni

PREMIERA: 28.01.2019, TVp1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi