Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wielkie aktorki na gliwickiej scenie!

patronat TerazTeraz
powrót
Wielkie aktorki na gliwickiej scenie!
Wszechogarniająco

Ewa Dałkowska i Maria Pakulnis zagrają aktorki na skraju kariery w walce o ostatnią kreację w komediodramacie „Wszechogarniająco” Nikołaja Kolady w reżyserii Tomasza Mana. Polska prapremiera odbędzie się w Teatrze Miejskim w Gliwicach 16 lutego 2018 r. Patronat TerazTeatr.pl

Spektakl powstaje w koprodukcji Teatru Miejskiego w Gliwicach i warszawskiego Teatru Imka. W zawiązku z tym mogliśmy zaprosić do współpracy aktorki posiadające w swoim dorobku artystycznym znakomite kreacje sceniczne i filmowe.

„Wszechogarniająco” to starcie dwóch aktorskich osobowości - Ewy Dałkowskiej i Marii Pakulnis. Grają spotkanie dwóch dojrzałych kobiet, które przez lata rywalizowały na scenie i w życiu prywatnym. Nie odniosły spektakularnych sukcesów. Teraz jedna z nich ma szansę, być może ostatnią, na główną rolę. Postanawia jeszcze raz zawalczyć o swój sukces. Druga ma jej w tym pomóc. Aktorki razem z widzami zadadzą sobie pytania: czy to może się udać? Czy doświadczenie życiowe sprawi, że spotykając się ostatni raz na scenie będą potrafiły zapomnieć o urazach? Czy z wiekiem stajemy się mądrzejsi, bardziej świadomi? Czy rozumiemy więcej?

- Była kiedyś piosenka „Życie to jest teatr” grupy RSC z Rzeszowa, a ja jestem z Rzeszowa – mówi Tomasz Man reżyser, dramatopisarz. – Nasz spektakl będzie również o tym, że życie jest teatrem, o tym jak wspaniałe aktorki nie rozróżniają już granicy pomiędzy życiem a sceną, a kiedy jej zabraknie to jakby brakowało tlenu – duszą się. Dlatego same przychodzą do sali prób i próbują nową sztukę, którą napisała Wiera.

Szczegóły:
„Wszechogarniająco”
autor: Nikołaj Kolada;
tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska;
reżyseria: Tomasz Man;
scenografia i kostiumy: Aneta Piekarska-Man;
produkcja: Patrycja Wróbel;
obsada: Maria Pakulnis, Ewa Dałkowska
Koprodukcja Teatru Miejskiego w Gliwicach i Teatru IMKA

Gliwicka prezentacja, 16 lutego, będzie polska prapremierą „Wszechogarniająco” w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi