Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wiersza filozoficzna PREPREMIERA

powrót
Wiersza filozoficzna PREPREMIERA

5 listopada 2018 r. o godzinie 20.00 w przestrzeniach RISKa przy ul. Szpitalnej 6A w Warszawie. odbędzie się prapremiera monodramu muzycznego w wykonaniu Gośki Bańki pt. „Wiersza filozoficzna" na podstawie bajek epigramatycznych dla dorosłych autorstwa Uli Buyuli. Wstęp wolny.

Termin prapremiery nie jest przypadkowy, 5 listopada jest międzynarodowym dniem postaci z bajek. Dodatkowo ta data koresponduje z Zaduszkami, co sprzyja refleksjom nad sobą i życiem. To wydarzenie powstało właśnie z połączenia tych dwóch okazji.
– Kiedy zapoznałam się z bajkami Uli Buyuly, odkryłam w nich przeogromny wachlarz emocjonalny. Zaproponowałam bajkopisarce stworzenie całości scenicznej: jej bajek przeplatanych moimi autorskimi piosenkami, w których wcielam się w szeptuchę o imieniu Anyma Vera. To nasza subiektywna interpretacja tradycji „Dziadów”, tylko w kobiecym wydaniu, dlatego w tytule jest „wiersza” – kobieta, a nie „wiersz” – podsumowuje Gośka Bańka.

– „Wiersza filozoficzna" stanowi głos współczesnej bajkopisarki na temat skomplikowanych związków, trudnych relacji rodzicielskich, procesu przemiany, jaka dokonuje się w każdym człowieku, od wieku młodzieńczego, przez dojrzałość, aż do tego, co uważamy za kres. Epigramatyczne bajki, to bajki w których fabuła opowieści jest drugorzędna. To, co w nich najważniejsze, to metaforyczne przedstawienie emocjonalnego lub społecznego problemu oraz ukazanie próby rozwiązania go. Taka bajka jest krótka, ale w swoim alegorycznym wyrazie wielopoziomowa. To forma opowieści o świecie, która często skierowana jest jedynie do odbiorcy dorosłego – mówi Ula Buyuly, autorka bajek.

Szczegóły:
Spektakl: „Wiersza filozoficzna" na podstawie bajek epigramatycznych dla dorosłych autorstwa Uli Buyuli
Występuje: Gośka Bańka jako Anyma Vera – Szeptucha
Scenariusz i reżyseria: Gośka Bańka i Ula Buyuly
Autorka bajek: Ula Buyuly
Muzyka i słowa piosenek: Gośka Bańka

Data: poniedziałek 5 listopada 2018 r. godz. 20.00
Miejsce: Ul. Szpitalna 6A, klatka II, piętro IV, Warszawa
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)
Organizator: RISK Made in Warsaw i Sen Nocy Letniej

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi