Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

WIGILIA - premiera Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka

powrót
WIGILIA - premiera Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka
"Wigilia", reż. Waldemar Zawodziński

19 i 20 października 2019r. będzie miała miejsce najnowsza premiera Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka w Łodzi - "Wigilia" w reż. Waldemara Zawodzińskiego.

Daniel Kehlmann – wybitny austro-niemiecki pisarz, eseista i dramaturg. Autor znakomitych powieści będących światowymi bestsellerami. Jego dramat „WIGILIA” to najwyższej próby literackiej thriller psychologiczny. Niezwykle aktualny pod każdą szerokością geograficzną temat, doskonała konstrukcja dramaturgiczna, znakomite dialogi: precyzyjne, inteligentne, z doskonałymi pointami. Autor, który niewątpliwie rozumie istotę teatru, stawia przede wszystkim na aktorów, na silne osobowości sceniczne, na ich talent i kreacyjność, dając bezbłędną partyturę literacką.

Sztuka „WIGILIA” to klasyczny dramat skomplikowanych relacji kat-ofiara. Niczym w „Procesie” Kafki, mamy pokazane kolejne etapy zniewolenia człowieka. Rzeczywistość sztuki (niestety przypominająca tę nas otaczającą) pokazuje , że nie istnieje strefa intymności i prywatności; że nasze życie jest nieustannie inwigilowane. To również rzeczywistość, gdzie nadzór państwa – państwa totalitarnego – myli obronę swobód i wolności obywatelskich z działalnością terrorystyczną. To próba złamania niezłomności człowieka, wartości jego ideałów. Walka bezwzględnego oraz inteligentnego urzędnika policji z intelektualistką i wolnomyślicielką przeradza się w walkę dwóch silnych osobowości. Utwór analizuje jakie związki zachodzą między świadomością zjawiska anarchii, terroryzmu, a terrorystycznymi atakami w imię rzeczywistych lub urojonych idei. Dość znamienne, że akcja sztuki (dziejąca się na scenie w czasie rzeczywistym) rozgrywa się w tym szczególnym nie tylko dla katolików dniu roku – w Wigilię Bożego Narodzenia. Rzadko się zdarza, aby utwór dramatyczny w głęboki, niezwykle wnikliwy sposób ukazywał współczesne problemy i zagrożenia, a jednocześnie był pasjonującym pojedynkiem protagonistów, pojedynkiem trzymającym w napięciu jak przystało na znakomity thriller. „WIGILIA” daje aktorom materiał na brawurowe role, a widzom gwarantowaną satysfakcję z pasjonującej propozycji teatralnej.


Zwiastun spektaklu "Wigilia" , reż. Waldemar Zawodziński, Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka

Wigilia
Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka
premiera: 19-20.10.2019r.

autor: Daniel Kehlmann
przekład: Izabela Rozhin
reżyseria i scenografia: Waldemar Zawodziński
kostiumy: Danuta Kamińska

obsada: Milena Lisiecka, Kamil Maćkowiak


Spektakl grany jest na scenie AOIA – Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych - Łódź ul. Zachodnia 54/56.

Rezerwacja biletów możliwa jest poprzez stronę internetową Fundacji.
Bilety w cenie 55-105 zł (premiera), 35-55 zł (pozostałe dni) do nabycia w Fundacji Kamila Maćkowiaka - Łódź, ul. Sienkiewicza 55, domofon nr. 31 (lewa oficyna w końcu bramy.

Daty najbliższych pokazów spektaklu: 19-20 października, 30 października.

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi