Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wilk i trzy świnki... PREMIERA

powrót
Wilk i trzy świnki... PREMIERA

2 marca 2021 r. zapraszamy do Lublina do Teatru im. H. Ch. Andersena na premierę spektaklu lalkowego pt. „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy”, który jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: „Wilk i lis”, „Czerwony Kapturek” oraz „Wilk i siedem koźlątek”.

Spektakl dotyka tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury. Daje również możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.

Podczas oglądania spektaklu widz będzie miał okazję zobaczyć aż cztery rodzaje lalek teatralnych oraz kolorowy teatr cieni. Muzyka do spektaklu powstaje na żywo. Wszystko to sprawia, że spektakl jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny, która pozwoli się zakochać w prawdziwym teatrze lalek. Scenariusz powstał w oparciu o klasykę literatury dziecięcej, a dokładniej Baśnie braci Grimm, dzięki którym najmłodszy widz będzie miał okazję zapoznać się w atrakcyjny i wyjątkowy sposób z tą literaturą, a starsi będą mogli powrócić do czasów błogiego dzieciństwa.

Dodatkową atrakcją do spektaklu Wilki i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy są warsztaty z tworzenia teatru cieni oraz spotkanie z aktorami tego spektaklu. Zorganizowane grupy zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Szczegóły:
WILK I TRZY ŚWINKI ORAZ LEŚNICZY, CO STRZEŻE DZICZY
Spektakl dla dzieci od 5 lat
Czas trwania: 50 min.
Muzyka na żywo
Tekst: Katarzyna Staniewska

Obsada:
Świnka Róża – Kinga Matusiak-Lasecka
Świnka Stokrotka – Katarzyna Staniewska
Świnka Hiacynta – Natalia Sacharczuk
Typ spod ciemnej gwiazdy – Łukasz Staniewski
Leśniczy – Daniel Lasecki

MECENAS TEATRU: LUBELSKI WĘGIEL „BOGDANKA” S. A.
PARTNERZY MEDIALNI: POLSKIE RADIO DZIECIOM, MAIK AGENCJA REKLAMOWA

Patroni medialni: Polskie Radio Lublin; Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Centrum, Radio Freee, lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl, czas dzieci.pl, lubelska.tv.

Partnerzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Dom Weselny ARTEMIDA, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Piekarnia Kuźmiuk, Cukiernia Williams, Restauracja Zaścianek Na Szlaku Trzech Kultur, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?”.
Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi