Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Witold Pyrkosz wywiad-rzeka

powrót
Witold Pyrkosz wywiad-rzeka
Podwójnie urodzony!

Witold Pyrkosz - król polskich seriali. Niezapomniany Pyzdra z Janosika, Wichura z Czterech pancernych i psa, Balcerek z Alternatyw 4, Duńczyk z filmów Vabank i Vabank 2, senior rodu Mostowiaków w M jak miłość – któż nie zna tych ról! Zmarł 22 kwietnia 2017 r. Dla nas zawsze będzie przede wszystkim aktorem teatralnym! Polecamy książkę "Witold Pyrkosz. Podwójnie Urodzony" w której opowiada więcej o swoich aktorskich perypetiach.

Witold Pyrkosz w rozmowach z Izą Komendołowicz i Anną Grużewską niezwykle barwnie, z poczuciem humoru i przymrużeniem oka, a czasem bardzo poważnie opowiada historię swego życia – prywatnego i zawodowego. Książka zaczyna się od oszustwa babki Bronisławy, która nie mogąc pogodzić się z faktem, że jej wnuk przyszedł na świat 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie, a nie we Lwowie, dokonała zmiany w akcie urodzenia. W rezultacie aktor we wszystkich dokumentach ma wpisany Lwów i datę 1 stycznia 1927 r. To właśnie we Lwowie przyszły aktor spędził dzieciństwo, ale jeszcze w czasie trwania wojny wraz z rodzicami przeniósł się do Krakowa.

Witold Pyrkosz - Podwójnie urodzony - aktor o swojej biografii.


Opowieści Witolda Pyrkosza to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat polskiego teatru i filmu. Aktor wspomina swoje studia, podczas których zetknął się m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą, opowiada o pracy w święcącym triumfy w owym czasie Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i rzecz jasna zdradza bardzo wiele na temat słynnych seriali, które Witolda Pyrkosza uczyniły niekwestionowaną gwiazdą. Książka ma jeszcze jedną zaletę – zdobią ją liczne fotografie z planów filmowych i życia domowego popularnego aktora.


Książkę "Witold Pyrkosz. Podwójnie Urodzony" kupisz tutaj. Linki poniżej.komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi